У Калуші передбачають будівництво нової споруди на бульварі Незалежності

9 лютого на офіційному сайті Калуської ради для громадського обговорення оприлюднили проєкт детального планування території площею 0,3817 га для будівництва торгово-офісних приміщень на бульварі Незалежності в місті Калуші. 10 Лютого, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 235 Ілюстроване фото. Параметри майбутнього торгово-офісного центру становлять близько 27 на 9 метрів та два поверхи Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Нагадаємо, дозвіл на виготовлення проєкту детального планування території на цю земельну ділянку депутати Калуської міської ради надали у серпні 2022 року, інформують “Вікна”.

Як зазначено у повідомленні, з проєктом містобудівної документації можна ознайомитись на офіційному сайті міської ради в розділі Новини. Процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості до проєкту детального плану території триватиме до 11 березня 2023 року.

Пропозиції громадськості мають подаватися у письмовому вигляді на адресу м. Калуш, вул. Франка, 1. Вони мають  містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Як зазначено у пояснювальній записці проєкту детального планування території, земельна ділянка площею  0,3817 га знаходиться в оренді Сулика Романа Зеноновича. На ділянці розташований 9-поверховий житлово-комерційний будинок та газорозподільчий пункт. Фактично на цій земельній ділянці розташована частина житлового будинку, а з протилежного боку вона примикає до території православної церкви. Через ділянку транзитом проходять інженерні мережі: водопровід, газопровід низького тиску, каналізація, підземні кабелі зв’язку та підземний кабель електропередачі.

На охопленій проєктом детального плану території передбачено будівництво торгово-офісних приміщень та влаштування автомобільної стоянки на шість авто. Проте зазначено, що для можливості такого будівництва, інженерні мережі (водопровід та газопровід низького тиску) треба перенести.

З поданих графічних матеріалів випливає, що нове будівництво планують майже впритул до території церкви, а параметри майбутнього торгово-офісного центру становлять близько 27 на 9 метрів (це максимальна ширина) та два поверхи. Площа забудови земельної ділянки під торгово-офісним центром — 222 кв. метри (площа забудови земельної ділянки — 908 кв. метрів, а проєктна — 1130 кв. метри). Після завершення будівництва відсоток забудови земельної ділянки не перевищить 30%.

Також 9 лютого на сайті міської ради розмістили повідомлення про оприлюднення звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту детального планування території площею 0,3817 га для будівництва торгово-офісних приміщень на бульварі Незалежності.

«В звіті СЕО проведена оцінка впливу нового будівництва на складові довкілля (вплив на атмосферне повітря, воду, ґрунти, природні ресурси, флору і фауну), а також на стан здоров’я та добробут населення (небезпека для здоров’я населення, соціально-економічні наслідки, поводження з відходами, транспорт, розвиток інфраструктури, естетичні характеристики території, використання ландшафтів для рекреаційних цілей тощо)», — зазначено в оголошенні.

Повідомляють, що письмові зауваження і пропозиції можна подавати на адресу: 77300, Івано-Франківська обл., м. Калуш, майдан Шептицького, 2 (управління архітектури та містобудування Калуської міської ради). Там же можна ознайомитися з проєктом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією.

Зауваження та пропозиції до звіту про стратегічну екологічну оцінку можна подавати впродовж 30 днів з дня оприлюднення — до 11 березня включно.

Зокрема, у звіті про стратегічну екологічну оцінку зазначено, що в процесі будівництва та експлуатації торгово-офісного центру  активний вплив на мікрокліматичні умови району (шум, вібрація, значного теплового забруднення, випаровування у великих масштабах, електромагнітних і іонізуючого випромінювання, ультразвуку тощо) не передбачається.

Вплив на атмосферне повітря пов’язаний з роботою будівельної техніки (на етапі будівництва), автотранспорту та опалювального котла (в процесі експлуатації), а викиди забруднюючих речовин — в межах допустимих норм.

Також на території майбутнього будівництва є внутрішнє озеленення – верби, чагарники (які підлягатимуть зрізуванню) та газони. Після завершення будівництва передбачене озеленення території та благоустрій. Прогнозується і незначний вплив на геологічне середовище, пов’язаний з будівельними роботами та прокладанням комунікацій.

У процесі будівництва та експлуатації нової будівлі для охорони атмосферного повітря рекомендовано застосовувати нові технології  та обладнання і здійснювати контроль за дотриманням нормативів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, для уникнення надмірного шуму – використовувати сучасне низько-шумове  технологічне та енергетичного обладнання, застосовувати звукоізолюючі стіни і перегородки в приміщеннях, де знаходитиметься обладнання, що є джерелами шуму та вібрацій. Для охорони водного басейну — відведення поверхневого стоку з території проєктування у понижені ділянки рельєфу з попереднім очищенням, для охорони ґрунтів – планове прибирання території та організація збору ТПВ.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни