У Калуші облаштують протипожежну сигналізацію у реанімації Калуської ЦРЛ

Калуська міська рада затвердила нову бюджетну програму — забезпечення пожежної безпеки в закладах охорони здоров’я на 2022-2026 роки.

01 Лютого,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 178


Ілюстроване фото. У Калуській ЦРЛ встановлять протипожежну сигналізацію

Програма поширюється на чотири медичні комунальні некомерційні підприємства громади: Калуську ЦРЛ, Калуську міську лікарню, Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги та Калуську стоматологічну поліклініку. Кошторис програми — близько 28,8 млн гривень, із яких майже 28 млн гривень — кошти бюджету Калуської громади.

Основні видатки програми — на влаштування пожежної сигналізації (майже 5,6 млн гривень з близько 7 млн гривень фінансування програми у поточному році). Ще майже 850 тис. гривень у 2022 році програмою передбачені для міської лікарні: 313 тис. гривень — на проведення вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій і 530 тис. гривень — на ремонт електромереж і щитових, інформують “Вікна”.

Однак, як повідомила на сесії заступниця міського голови Наталія Кінаш, передбачених програмою коштів у бюджеті громади немає. Їх можуть виділили лише, якщо з’явиться така можливість. Програма-мінімум на поточний рік — виділити кошти на влаштування протипожежної сигналізації реанімаційного відділення Калуської ЦРЛ.

Нагадаємо, на початку січня у Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому обговорили стан пожежної безпеки у медичних закладах міста. Підвищена увага до пожежної безпеки в лікарнях пов’язана з трагічними подіями в Косівській ЦРЛ, де 28 грудня внаслідок пожежі в палаті реанімаційного відділення загинули шестеро людей. Тоді констатували недоліки у протипожежній безпеці закладів охорони здоров’я громади, а саме: відсутність протипожежної сигналізації, непроведена обробка дерев’яних конструкцій спеціальним протипожежним засобом, недостатня кількість засобів для гасіння вогню тощо.

Йшлося також про те, що протипожежні заходи є дорогими (протипожежна сигналізація лише для одного відділення Калуської ЦРЛ коштуватиме приблизно 250 тис. гривень), а медичні підприємства не мають достатньо ресурсів для самостійного вирішення таких проблем. Саме  комісія ТЕБ і НС доручила підготувати і подати на розгляд міської ради проєкт місцевої програми протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я.

Також на цій же сесії депутати затвердили текст звернення до президента України Володимира Зеленського щодо забезпечення протипожежної безпеки в закладах охорони здоров’я.

«З початком пандемії коронавірусної хвороби в закладах різко збільшилась мережа киснепостачання, що в рази збільшило ризики виникнення пожежонебезпечних ситуацій. Тільки в Івано Франківській області протягом 2021 року зафіксовано три пожежі в лікувальних закладах, які призвели до значних матеріальних збитків . А пожежа в Косівській ЦРЛ стала справжньою трагедією, яка забрала життя шести людей.

Зношеність обладнання, відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, потреба в заміні або ремонті системи електропостачання та дообладнані первинними засобами пожежогасіння не перший рік характерне для закладів медицини. Причиною цього є відсутність цільових коштів за загальним фондом та недостатність коштів місцевих бюджетів на проведення відповідних робіт та заходів.  Зрозуміло, що питання забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на керівників таких суб’єктів господарювання (частина третя статті 55 Кодексу цивільного захисту України). Однак, вирішити проблеми з протипожежної та техногенної безпеки в закладах  охорони здоров’я виключно силами засновників цих закладів майже неможливо. У більшості громад власні надходження не дозволяють покрити такі видатки, а коштів ПДФО  також недостатньо. Ситуація ускладнюється й зниженням надходжень до місцевих бюджетів через економічний стан, спричинений пандемією.

Тенденція та масштаб проблеми  характерна для значної кількості громад та потребує підтримки на державному рівні.

Вирішити питання забезпечення протипожежної безпеки у закладах охорони здоров’я можливе у випадку підтримки територіальних громад з боку держави шляхом затвердження відповідної державної цільової програми або виділення окремої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», — пропонує міська рада.

До речі, у закладах освіти ситуація з протипожежною безпекою схожа. Нагадаємо, у вересні минулого року Калуська міська рада затвердила цільову програму забезпечення пожежної безпеки у закладах освіти на 2022-2026 роки з бюджетом 15 млн гривень — по 3 млн гривень щороку. Проте заходи програми наразі залишаються декларацією про наміри, оскільки у бюджеті громади на 2022 рік на неї є всього третина від необхідних коштів — 1 млн гривень.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни