У Калуші не будуть встановлювати будинкові лічильники води

Вимогу щодо встановлення будинкових лічильників води зняли. Про це на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради 27 жовтня повідомив директор комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» Петро Шевчук. 01 Листопада, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 369 Ілюстроване фото. Будинковий лічильник води не вигідний мешканцям

На сесії депутати внесли зміни до Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради на 2022 рік, інформують “Вікна”.

Загальний бюджет програми не змінився і становить 21 млн 414 тис. гривень у поточному році. Відбувся перерозподіл фінансування у межах програми. Зокрема, на 3 млн 102 тис. гривень збільшилося фінансування на оплату електроенергії і її розподіл — тепер на ці цілі є 10 млн 262 тис. гривень і це найдорожча стаття програми. Досі, нагадаємо, найбільше фінансування було передбачене для оплати за газ та його розподіл — 10 млн гривень.

Фінансування на придбання матеріалів не змінилося і становить 754 тис. гривень. Видатки на оплату електроенергії збільшили на 1 млн 750 тис. гривень, за які планували придбати будинкові лічильники комерційного обліку холодної води. Також на 1 млн 352 тис. гривень зменшили заплановані на цей рік видатки для виготовлення документації (отримання спеціального дозволу на користування надрами з участю в аукціоні, геологічну інформацію, виготовлення паспортів свердловин, виготовлення технічних паспортів  на об’єкти будівництва) — на ці цілі залишилося 398 тис. гривень (було також 1 млн 750 тис. гривень).

Нагадаємо, цього року комунальне підприємство планувало закупити 193 будинкові лічильники води. Навесні оголошували аукціон, однак він не відбувся. Встановлення таких лічильників вимагає Закон України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.  Раніше йшлося про те, що будинкові лічильники мають бути встановлені до 1 серпня 2022 року. Однак Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” щодо особливостей комерційного обліку у період воєнного стану, а також застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання, яким, зокрема, пропонується перенести на 2 роки кінцевий термін встановлення будинкових лічильників на тепло та воду.

Будинковий лічильник води не вигідний мешканцям. У разі його встановлення саме вони мають покривати різницю між показником будинкового і сумою показників квартирних лічильників. Така різниця може утворитися через протікання будинкових мереж чи, наприклад, у разі зловживань окремих мешканців, які споживають воду в обхід квартирного лічильника.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни