Упродовж останніх трьох місяців дефіцит доходів загального фонду бюджету Калуської громади зростає. На січень-квітень план доходів складає понад 281,3 млн гривень, а реально надійшло на 11,9 млн гривень менше. 07 Травня, 2024, 19:00 Калуш Переглядів: 486 Ілюстроване фото. Частково компенсувати нестачу доходів загального фонду бюджету допомагає єдиний податок Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
На сайті Калуської міської ради оприлюднили звіт про виконання бюджету громади у квітні та за чотири місяці 2024 року.
План доходів загального фонду бюджету на січень-квітень складає понад 281,3 млн гривень, а реально надійшло на 11,9 млн гривень менше — близько 269,5 млн гривень. Нагадаємо, на кінець лютого дефіцит доходів загального фонду бюджету Калуської громади становив 6,4 млн гривень, а на кінець березня — вже 7,5 млн гривень. Тобто впродовж останніх трьох місяців дефіцит доходів загального фонду бюджету Калуської громади зростає, повідомляють “Вікна”.
У квітні до загального фонду міського бюджету надійшло 70,4 млн гривень проти близько 66,2 млн гривень у березні.
Це при тому, що у квітні меншими були доходи бюджету від податку з доходів фізичних осіб — 26,5 млн гривень (у березні — 28,5 млн гривень). Якщо станом на початок квітня недовиконання доходів бюджету від цього податку складало 5,4 млн гривень, то на кінець місяця воно зросло до 7,8 млн гривень.
Акцизних податків на першу третину року планували на рівні 18,6 млн гривень, а надійшло на 4 млн гривень менше — понад 14,5 млн гривень (у тому числі близько 3,8 млн гривень у березні). До речі, за підсумками трьох місяців року недовиконання доходів бюджету громади від акцизних податків становило приблизно 3,3 млн гривень, тож за останній місяць дефіцит зріс.
Так само стрімко зростає недовиконання дохідної частини загального фонду міського бюджету від плати за землю (земельний податок і орендна плата) — станом на початок лютого дефіцит складав 4,1 млн гривень, на початок березня — майже 8 млн гривень, на початок квітня — понад 10,1 млн гривень, а на початок травня — понад 14 млн гривень. За чотири місяці року запланували 39,9 млн доходів від плати за землю, а отримали в межах 25,9 млн гривень, у тому числі близько 6,1 млн гривень — у квітні.
Частково компенсувати нестачу доходів загального фонду бюджету допомагає єдиний податок — план на чотири місяці складав 32,7 млн гривень, а надійшло на 9,2 млн гривень більше — понад 41,9 млн гривень (у тому числі 10,8 млн гривень у квітні). Нагадаємо, за підсумками березня перевиконання дохідної частини бюджету від єдиного податку становило 6,7 млн гривень.
Доходи спеціального фонду бюджету Калуської громади у березні склали 13,9 млн гривень і це значно більше, ніж у січні (7,2 млн гривень), лютому (5,3 млн гривень) та березні (4,6 млн гривень). Доходи спеціального фонду у квітні в основному забезпечили продаж землі від якого отримали близько 11,9 млн гривень (з початку року — 20,7 млн гривень) та власні доходи бюджетних установ — вони зробили понад 1,5 млн гривень, в основному на оренді майна і платних послугах (з початку року — 8,2 млн гривень). Також у квітні до бюджету поступило близько 414 тис. гривень екологічного податку (його сплачують підприємства — забруднювачі довкілля). Це приблизно половина екологічного податку, який отримали з початку року.
Як раніше повідомляли “Вікна”, доходи бюджету Калуської громади на 2024 рік заплановані на рівні виконання бюджету минулого року, причому вони включають поступлення від ТОВ «Карпатнафтохім». Нещодавно міська влада повідомляла, що це підприємство не має можливості сплачувати податки, зокрема накопичує борг по платі за землю перед міським бюджетом.
У квітні до загального і спеціального фонду бюджету громади загалом надійшло 84,3 млн гривень (для порівняння, в лютому — 75,4 млн гривень доходів, у березні — 70,8 млн гривень), а за першу третину року — 300,5 млн гривень.
Щодо видатків бюджету громади, то у квітні вони були меншими за доходи. Як випливає зі звіту, видатки бюджету у квітні склали 76,2 млн гривень (видатки за чотири місяці року — 275,1 млн гривень). В основному фінансували зарплати, енергоносії і комунальні послуги. Загалом у перші місяці року на зарплати в усіх підрозділах міської влади спрямували менше коштів, ніж планували.
Окрім базових видатків, у квітні найбільшими були витрати на житлово-комунальну сферу, зокрема на благоустрій виділили 5,4 млн гривень (з початку року — 18,6 млн гривень), з них 5,2 млн гривень спрямували комунальним підприємствам, які його забезпечують (Калушавтодор, Міськсвітло тощо). Також у квітні виділили понад 5 млн гривень (1,9 з загального фонду і понад 3,2 млн гривень зі спеціального фонду) субвенції державному бюджету, зокрема на допомогу Силам оброни України. Майже 1,2 млн гривень у квітні також склали видатки на купівлю землі — фактично було завершено викуп землі для суспільної потреби у розширенні кладовища в Калуші.