У Калуші на коронавірус хворіють 18 лікарів, 17 медсестер і 12 санітарок

Станом на 28 січня в стаціонарних закладах охорони здоров’я громади є 233 хворих з пневмонією (на минулу п’ятницю — 178, ріст на 31%. Для порівняння: за попередні сім днів кількість госпіталізованих зростала значно стрімкіше — на 76%).

28 Січня,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 674


Ілюстроване фото. Медичних працівників викликають із відпусток, щоб замінити хворих колег

З госпіталізованих станом на 28 січня, 227 — мають підтверджений діагноз коронавірусної хвороби. 16 хворих — іногородні, 217 — мешканці громад колишнього Калуського району, інформують “Вікна”.

За останній тиждень кількість мешканців громад району, які перебувають у лікарні через коронавірусну хворобу, зросла на 50 осіб (минулого тижня приріст складав 68 осіб). У Калуській ЦРЛ і Калуській міській лікарні на 28 січня зайняті 75% ліжок для лікування хворих з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 57%) та 63% кисневих точок (на минулу п’ятницю — 38% ).

Як повідомив на оперативній нараді у міськвиконкомі в. о. медичного директора Калуської  ЦРЛ з стаціонарної допомоги Ярослав Кінаш, на ранок 28 січня у лікарні є загалом 389 хворих. З них 149 — з коронавірусом та з підозрами (на минулу п’ятницю — 125), із яких 6 пацієнтів — у реанімаційному відділенні. На минулу п’ятницю у лікарні було 13 дітей з коронавірусом і тоді йшлося про те, що це найбільша кількість дітей, які одночасно госпіталізовані з початку пандемії. На 28 січня у лікарні вже 16 дітей з COVID-19.

За словами Ярослава Кінаша, хворих із коронавірусом лікують на шести поверхах Калуської ЦРЛ — в основному на базі перепрофільованих відділень. Станом на 28 січня киснем і медикаментами лікарня забезпечена. Однак проблемою є зростання захворюваності серед медичних працівників.

Нагадаємо, станом на 20 січня COVID-19 було підтверджено у 25-ти медиків Калуської ЦРЛ, а на 28 січня — хворіють 55 працівників, а саме: 18 лікарів, 17 медсестер і 12 санітарок. Відтак лікарня змушена відкликати людей із відпусток.

Також Ярослав Кінаш озвучив дані по вакцинації: з 831-го працівника щеплені 87%, а ті, що відмовляються, вже попереджені у письмовій формі про відсторонення від роботи без збереження зарплати.

Нагадаємо, з 31 січня за наказом МОЗ не щеплені проти коронавірусу працівники комунальних і державних закладів охорони здоров’я мають бути відсторонені від роботи.

Щодо Калуської міської лікарні, то, за словами її керівника Миколи Гудима, на 28 січня тут є 132 хворих (на минулу п’ятницю — 93), з яких 84 — з коронавірусом та підозрами (на минулу п’ятницю — 53). Міська лікарня також має запас кисню, медикаментів і засобів для дезінфекції. За словами Миколи Гудима, з 281-го працівника міської лікарні щеплені разом з людьми, які мають актуальну довідку про одужання, 97,3%. Ще один працівник має протипоказання. З 13-ти, які залишилися, 7 — зараз хворіють, а решту попереджені про відсторонення від роботи.

У міській лікарні також  «маса хворих медпрацівників», — повідомив Микола Гудим.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни