У Калуші хочуть запровадити автоматизовану систем оплати вартості паркування

2 лютого на оперативній нараді у міськвиконкомі начальник відділу муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Михайло Костельний проінформував про роботу інспекції за останній тиждень.

02 Лютого,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 309


Ілюстроване фото. У Калуші досі відсутній перелік платних парковок з їхніми характеристиками

Зокрема, інспектори з охорони громадського порядку у дві зміни проводили патрулювання вулицями міста та територій закладів освіти. За словами Михайла Костельного, 27 січня інспектори взяли участь у спільному рейді з поліцією і службою у справах дітей. Порушень під час рейду не виявили, але дали застереження щодо поведінки у громадських місцях двом компаніям підлітків.

Під час рейду інспектори знайшли загублений iPhone, який повернули власнику.

28 січня інспектори також взяли участь у рейді з виявлення фактів незаконного продажу підакцизних товарів.

Щодо роботи інспекторів сектору благоустрою, то найбільш поширеними порушеннями зараз є факти неприбраного сміття і непідсипаних пішохідних доріжок. За останній тиждень інспектори зробили 28 зауважень, склали 14 приписів (минулого тижня — 13 приписів) та 13 актів обстеження території. Також за порушення правил благоустрою було складено один адміністративний протокол.  

Інспектори з паркування за порушення правил стоянки і паркування, зафіксованих у режимі фото- і відеозйомки, за тиждень склали 59 адміністративних матеріалів (попереднього тижня — 23). За словами начальника відділу муніципальної інспекції, у Калуші вже готують проєкт рішення виконкому про запровадження автоматизованої системи контролю оплати вартості паркування АСКОП.

«Обов’язково треба впроваджувати, це величезний крок вперед. Кошти невеликі, а результат буде шалений», — прокоментував міський голова Андрій Найда.

АСКОП —  це програмний комплекс із можливістю використання стаціонарних, периферійних пристроїв, який дозволяє здійснювати готівкову та безготівкову оплату послуг з паркування транспортних засобів та проводити контроль за оплатою послуг з паркування транспортних засобів в автоматичному режимі.

Нагадаємо, у Калуші проводять підготовку до платного паркування. Так, у жовтні минулого року Калуська міська рада затвердила перелік місць для паркування транспортних засобів на території міста Калуша. Загалом затвердили 27 майданчиків на 514 місць для паркування автомобілів. До переліку увійшли практично усі місця для паркування обабіч головних доріг та в центральній частині Калуша. І йде до того, що усі ці пакувальні майданчики міська влада зробить платними — на сесії минулого тижня депутати внесли зміни до рішення від жовтня. Зміни такі, преамбулу доповнили наступними словами «відповідно до ч.2 ст.268-1 Податкового Кодексу України». Частина 2 цієї статті Кодексу звучить так:

  • «Перелік спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів, в якому зазначаються їх місцезнаходження, загальна площа, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, затверджується рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення збору (за паркування транспортних засобів. — Авт.)».

У рішенні міської ради про місцеві податки і збори є такий новий для громади податок, проте перелік платних парковок з їхніми характеристиками (як того вимагає стаття Податкового кодексу, на яку посилається міська рада) — відсутній.

Також у Калуші вже визначили, що оператором платного паркування буде КП «Екоресурс» та затвердили коефіцієнт наповненості майданчиків (0,5), який потрібен комунальному підприємству для того, щоб порахувати тариф за паркування.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни