У Калуші хочуть залучити до очного навчання якомога більше дітей вимушених переселенців

Водночас, заклади освіти громади не хочуть «відпускати» своїх учнів, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон — вони можуть подати заяви і продовжувати дистанційне навчання. 21 Серпня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 275 Збільшити кількість учнів можуть завдяки дітям з родин внутрішньопереміщених осіб. Фото: Міська рада Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це повідомила начальниця управління освіти Калуської громади Ірина Люклян в інтерв’ю «Активна громада», яке оприлюднили на сайті міськради.

За її словами, мережа закладів загальної середньої освіти Калуської громади у новому навчальному році включатиме 399 і 8922 учнів. Ще можливі невеликі відхилення щодо кількості учнів. Нагадаємо, у передньому навчальному році в закладах загальної середньої освіти громади навчалися 9050 учнів теж у 399 класах.  Кількість дітей шкільного віку в Калуській громаді зменшується з року в рік є це є проблемою.

Збільшити кількість учнів можуть завдяки дітям з родин внутрішньопереміщених осіб. За словами Ірини Люклян, багато дітей ВПО вже приступили до очного навчання в школах громади (279, загалом у Калуській громаді зареєстровані близько 6 тисяч вимушених переселенців). Водночас  багато дітей продовжують здобувати загальну середню освіту у своїх попередніх школах і навчаються дистанційно. Адміністраціям закладів освіти громади доручили посилити роботу на територіях їх обслуговування щодо залучення до очного навчання якомога більшого числа дітей ВПО — у такому разі діти зможуть здобути якіснішу освіту.

Водночас заклади освіти громади не хочуть «відпускати» своїх учнів, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон – вони можуть подати заяви і продовжувати дистанційне навчання, — повідомила Ірина Люклян. Причому чимало дітей вчаться у школах за кордоном. Вони у дистанційному форматі в «рідних» закладах зможуть вивчати лише предмети українського компонента: українську мову та літературу й історію України. Це дозволить уникнути подвійного навантаження, а збереження зв’язку з української освітою дозволить школярам продовжувати навчання після повернення в Україну. 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни