У Калуші хочуть купити 144 будинкові лічильники тепла на 3,8 млн гривень

Комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія» в електронній системі державних закупівель Прозоро оголосило тендер на закупівлю лічильників теплової енергії на суму 3 млн 830 тис. гривень.

29 Березня,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 353


Держава в умовах війни, вірогідно, перенесе кінцевий термін встановлення будинкових лічильників

Оголошення про закупівлю оприлюднили 18 березня. Термін подачі пропозицій на участь у тендері — до 4 квітня, а торги очікуються 5 квітня.

Загалом планують закупити 144 будинкові теплові лічильники. А саме: 73 лічильники — з найменшою пропускною здатністю діаметром 25 мм, 47 лічильників — із діаметром 40 мм і 24 — з діаметром 50 мм. Вид лічильника залежить від діаметру теплових мереж на вході до будинку. Початкова середня вартість одного лічильника — 26,6 тис. гривень, яка під час торгів може зменшитися.

Як зазначено у тендерній документації, обсяг поставки може бути зменшено залежно від реальної потреби та фінансової спроможності комунального підприємства. Строк поставки товарів — не пізніше 30-ти календарних днів після підписання договору.

Ще всередині лютого Калуський міський голова Андрій Найда дав доручення повідомити всіх споживачів про необхідність встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії.

Теплові лічильники мають ставити лише на будинки, які опалюються від Калуської ТЕЦ. Щодо будинків, які опалюються від котелень комунального підприємства, то попередні наміри влади поки що залишаються в силі: цей опалювальний сезон для котелень є останнім.

Оператором зовнішніх мереж теплопостачання усіх будинків Калуша є “Калуська енергетична Компанія”, тому саме вона буде встановлювати лічильники.

Хто буде оплачувати теплові лічильники — поки що невідомо. За законодавством, це мають робити мешканці: або самі поставлять лічильник, або ж це зробить комунальне підприємство, але закладе витрати у тариф.

Нагадаємо, 1 липня 2022 року — останній термін, до якого мають бути встановлені будинкові прилади обліку теплової енергії і холодної води. Їхнє встановлення регламентує Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», за яким оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол та вартість такого встановлення. Власник (співвласники) можуть обирати: погодитися на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах або ж самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку.

У разі, якщо мешканці не надали згоду і не повідомили про намір вставити лічильник самостійно (чи повідомили, але не встановили), комунальне підприємство самостійно встановлює вузол комерційного обліку. При цьому витрати оператора на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку теплової енергії включаються до складу тарифів на теплову енергію.  

До слова: у Калуші кілька десятків будинків були оснащені тепловими лічильниками раніше, і, як свідчить практика, нарахування за теплову енергію тут у середньому є вдвічі вищими, ніж у будинках без лічильників.

Як повідомив у коментарі «Вікнам» директор Калуської енергетичної компанії Петро Шевчук, комунальне підприємство попередило споживачів про намір встановити теплові лічильники, проте через початок війни провести збори співвласників та з’ясувати, чи вони надають згоду на встановлення лічильника (або ж згідні його встановити самостійно), не вдалося. У цілому Петро Шевчук відзначив пасивність калушан у цьому питанні.

Крім того, комунальне підприємство не має коштів на закупівлю лічильників. Обговорювали механізм передачі їх від Калуської ТЕЦ (підприємство могло б включити такі витрати у свій тариф на теплову енергію. — Авт.), проте в умовах воєнного стану жодних рішень немає.

За словами Петра Шевчука, зараз багато невизначеності. Тендер оголосили, однак до закупівлі і встановлення лічильників найближчим часом може не дійти. А держава в умовах війни, вірогідно, перенесе кінцевий термін встановлення будинкових лічильників.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни