У Калуші допомогу спортивним організаціям пропонують виділяти через конкурс

У 2023 році на підтримку спортивних громадських організацій планують виділити 2,4 млн гривень, проте розподілу коштів ще не було. Не виключено, що це відбуватиметься вже на конкурсних засадах. 14 Лютого, 2023, 09:00 Калуш Переглядів: 85 Ілюстроване фото. У 2023 році на підтримку спортивних громадських організацій планують виділити 2,4 млн гривень Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради “Про затвердження Порядку надання фінансової підтримки з бюджету Калуської міської територіальної громади громадським організаціям фізкультурно-спортивної спрямованості Калуської міської територіальної громади на конкурсних засадах”.

Зокрема, запропонований порядок визначає механізм відбору громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості та розподілу коштів для надання фінансової підтримки з бюджету громади в межах виконання Програми фінансової підтримки спорту вищих досягнень та громадських спортивних організацій на відповідний рік, інформують “Вікна”.

До участі у конкурсі допускаються громадські організації, які мають статус юридичної особи не менше одного року до дати оголошення конкурсного відбору, зареєстровані та діють на території Калуської громади й «мають позитивну динаміку розвитку виду спорту за кількістю проведених спортивних заходів та участі в обласних, всеукраїнських змаганнях та готують спортсменів до складу збірних команд Калуської міської територіальної громади, області та України». Яким чином оцінюватимуть позитивну динаміку незрозуміло, адже якщо, наприклад, у два попередні роки кількість заходів і змагань була однаковою, то у такому разі позитивна динаміка відсутня, а отже і до конкурсу таку ГО можуть не допустити. Або ж, якщо спортсмен, скажімо, у 2023 році посів призове місце на чемпіонаті України й відібрався у національну збірну, а у 2024 році з тих чи інших причин на такі змагання не поїхав, то динаміка вже буде негативною.

Обов’язковою умовою надання фінансової підтримки з бюджету громади є залучення громадською організацією не менше 40% власних коштів для проведення спортивних заходів.

За проєктом Порядку, конкурсний відбір організовує та проводить управління в справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради. Для відбору громадських організацій для надання фінансової підтримки з бюджету розпорядженням міського голови Калуської громади утворюється конкурсна комісія.

Конкурсний відбір громадських організацій для отримання підтримки з бюджету пропонують проводити у три етапи. На першому етапу аналізуватимуть відповідності поданих конкурсних пропозицій вимогам конкурсного відбору. На другому відбуватиметься розподіл коштів бюджету за напрямками та критеріями.

Напрямки і критерії також прописані:

  • 30% — це спортивні заходи міжнародного та всеукраїнського рівнів (кількість спортсменів, які посіли призові місця у спортивних заходах міжнародного та всеукраїнського рівнів; кількість спортсменів, підготовлених до складу національних збірних України; соціальна активність учасника конкурсу — наявність власної вебсторінки з актуальною інформацією в мережі Інтернет або в соціальних мережах).;
  • 40% — спортивні заходи обласного та міського рівнів (кількість спортсменів, які посіли призові місця, у спортивних заходах таких рівнів; кількість спортсменів, підготовлених до складу збірних команд міста та області; кількість спортсменів, які взяли участь у спортивних заходах обласного та міського рівнів; соціальна активність учасника конкурсу).;
  • по 10% — це спортивно-масові заходи, заохочувальні винагороди (придбання форми, спортивного інвентарю та обладнання, цінних призів тощо) та організація літнього оздоровлення та відпочинку спортсменів.

Третій етап — це розподіл коштів бюджету громади між громадськими організаціями.

До запропонованих критеріїв, за якими пропонують розподіляти кошти бюджету між громадськими організаціями питань найбільше. Наприклад, спортивна команда, яка бере участь у чемпіонаті України, але не посіла там призового місця (і не делегувала спортсменів до національної збірної), хоч і представляє громаду та має більші витрати, пов’язані з участю у змаганнях, може отримати меншу підтримку за аналогічну команду, яка змагається і має призові місця на міському рівні.

Нагадаємо, 2022 року з бюджету Калуської громади фінансову підтримку отримали всього сім громадських спортивних організацій на суму близько 1,8 млн гривень, хоча на початок року було розподілено 3 млн гривень між 24-ма організаціями.

Найбільше, понад 1 млн гривень, торік отримав дитячо-юнацький хокейний клуб «Калуський легіон», 400 тис. гривень — ГО «Гарда Калуш», 200 тис. гривень — баскетбольний клуб «Калуш», 100 тис. гривень — борцівський клуб «Атлант», понад 48 тис. гривень — ГО «Торнадо-спорт», 20 тис. гривень — спортивний клуб «Шлях воїна» і 3 тис. гривень — спортивний клуб «Олімпія».

У 2023 році на підтримку спортивних громадських організацій планують виділити 2,4 млн гривень, проте розподілу коштів ще не було. Не виключено, що це відбуватиметься вже на конкурсних засадах.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни