У Калуші центр комплексної підтримки переселенців відтворив атмосферу Маріуполя

Уже третій рік в Калуші функціонує центр комплексної підтримки переселенців «Я – Маріуполь». 13 Липня, 2024, 16:00 Калуш Переглядів: 294 Центри «Я — Маріуполь» функціонують у вісімнадцяти містах України, здебільшого — в обласних центрах Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За цей час сотні переселенців отримали всебічну допомогу у калуському центрі. Установу відкрили 30 червня 2022 року, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську міську раду.

Упродовж двох років тут гуртувалися тисячі людей з героїчного міста Марії — з надією знайти нову домівку, підтримку, подолати труднощі і почати життя з нуля. Наразі, в центрі зареєстровано понад 200 маріупольців.

До послуг переселенців: гуманітарна підтримка (продуктові та гігєнічні набори); психологічний супровід; юридичні консультації (від відновлення документів до до підготовки заяв на виплату компенсації за зруйноване житло); медичні консультації та видача ліків за наявності; працює адміністратор ЦНАП Маріупольської міської ради; помічник ветерана веде супровід сімей військовослужбовців, військовополонених та сімей загиблих Захисників України; вирішення індивідуальних питань за запитом та пошук можливостей для надання підтримки.

За два роки центр видав 1545 продуктових наборів, 465 — гігієнічних, безліч солодощів від благодійників; надано 322 медичні консультації; 163 юридичні та 215 психологічних консультацій.

У приміщенні на вул. Грушевського, 13-а відтворена маріупольська атмосфера, тому відвідувачі відчувають себе, ніби вдома. Тут облаштовано ігровий простір, де на певний час можна залишити дитину під наглядом професійного вихователя.

З метою соціальної адаптації та інтеграції в нову громаду організовується дозвілля для всіх вікових груп. Зокрема, на постійній основі відбуваються заняття з англійської для дорослих і дітей; казкові читання, різноманітні майстер-класи, заняття «Академії майбутніх першокласників» тощо.

Центри «Я — Маріуполь» функціонують у вісімнадцяти містах України, здебільшого — в обласних центрах. Калуш став першим невеликим містом, де відкрилась така установа.

Раніше 85-річна жителька Маріуполя Любов Абабкова показала в Калуші пледи, які в’язала на блокпостах.

“В машині ми читали молитву, хоча я 70 років була атеїсткою”, — розповіла “Вікнам” Галина Валентюк з Маріуполя.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни