У Калуші будуть спалювати вироби медичного призначення

Обладнання, яке планується використовувати для спалювання таких виробів на підприємстві, передбачає одноразову утилізацію 90 кг. Температурний режим процесу спалювання становить понад 1000 градусів. 10 Березня, 2023, 19:00 Калуш Переглядів: 534 Ілюстроване фото. Розташування підприємства у Калуші буде вигідним для медзакладів, — йдеться в повідомленні міськради Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як повідомляли “Вікна”, підприємство зі Львова планує спалювати у Калуші небезпечні відходи.

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля. Зокрема ТОВ “ЕКОБОС ПЛЮС” планує здійснення діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, а саме: здійснення операцій в сфері поводження з небезпечними відходами.

В офіційному повідомленні зазначено, що планова діяльність буде здійснюватися за адресою: м. Калуш, вул. Промислова, 11 — в орендованому приміщенні площею 222,8 кв. метрів, що розташоване в межах промислової зони. В Реєстрі договорів оренди земельних ділянок станом на початок 2021 року земельну ділянку за цією адресою орендує ВАТ “Оріана”. Її площа — понад 21,6 гектара.

Повна назва підприємства — ТОВ «Перше соціальне підприємство по утилізації небезпечних відходів ЕКОБОС ПЛЮС», воно зареєстроване за адресою у Львові, причому недавно: дата застування — 2 грудня 2022 року.

Основним видом його діяльності, згідно з відкритими джерелами інформації, є збирання небезпечних відходів, яке належить до першої категорії видів планованої діяльності, що можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до законодавства про охорону навколишнього природного середовища, відреагувала на публікацію Калуська міська рада.

Зокрема Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля. 

Оцінка впливу на довкілля — це процедура, яка передбачає кілька етапів:

  • підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля;
  • проведення громадського обговорення планованої діяльності;
  • аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, іншої інформації;
  • надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого попереднім абзацом;
  •  врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, яке має наслідком надання або ж ненадання суб’єкту господарювання Ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Як ідеться в офіційному повідомлені, за інформацією власника підприємства Юрія Манько, небезпечні відходи, які підприємство буде утилізувати, — це вироби медичного призначення (медичні халати, маски, бахіли тощо). Обладнання, яке планується використовувати для спалювання таких виробів на підприємстві, передбачає одноразову утилізацію 90 кг, що не є великим об’ємом, зауважує міська влада. Температурний режим процесу спалювання понад 1000 градусів. Спалювання здійснюватиметься у приміщеннях.

“Окрім того, керівники медичних закладів, розташованих у нашій громаді, повідомили, що розташування такого підприємства у Калуші буде вигідним для їхніх установ, адже зменшаться витрати на перевезення виробів, що підлягать утилізації, оскільки зараз вони використані вироби медичного призначення відвозять в Одесу або Львів.

Слід також зазначити, що планована діяльність дасть можливість створити додаткові робочі місця для мешканців нашої громади та збільшення обсягів відрахувань до бюджету”, — переконує міська рада.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни