У Калуші анонсували рекордне брукування тротуарів

У 2022 році на брукування планували спрямувати 10 млн гривень. Зараз ці плани дещо скоригували у бік зменшення (мінус 1 млн 367 тис. гривень), проте залишилося понад 8,6 млн гривень. На січневій сесії міської ради кошти розподілили на п’ять тротуарів.

06 Лютого,
2022,
10:00
Калуш

Переглядів: 450


Ілюстроване фото. Акцент цього року — великі тротуари, в основному — у центральній частині Калуша

Загалом це найбільші видатки на такі цілі, відколи у Калуші почали викладати тротуари бруківкою, тобто з 2017 року. Так, у 2017 році на тротуари витратили майже 3,5 млн гривень, у 2018 році — близько 4,9 млн гривень. У 2019 році обсяг видатків на брукування тротуарів різко зменшився і становив у межах 3 млн гривень, у 2020 році на такі роботи спрямували менше — близько 2 млн гривень, а у 2021 році — ще менше: близько 1,5 млн гривень. Зокрема, торік капітально відремонтували три тротуари: на вул. Хмельницького (від кафе «Радіус» до автобусної зупинки), від пр. Лесі Українки до ліцею ім. Дмитра Бахматюка і невелику ділянку біля військової частини на вул. Тихого, інформують “Вікна”.

Акцент цього року — великі тротуари, в основному — у центральній частині Калуша.

Найбільшу суму — 3 млн гривень — заклали на капітальний ремонт тротуару на непарному боці вул. Євшана. Йдеться про тротуар від моста, через перехрестя з бульваром Незалежності і до інженерного корпусу. За словами Тараса Фіцака, це великий проєкт: ширина тротуару — 4 метри; крім того, там багато перехресть. Також заплановане освітлення. Кошторис проєкту  —близько 5,5 млн гривень, але міська влада розраховує, що під час торгів ціна суттєво зменшиться. До речі, навпроти, на парному боці вул. Євшана, тротуару немає зовсім і доводиться пересуватися фактично болотом, про що калушани писали у соціальних мережах. Чому для брукування обрали саме непарний бік вулиці? За словами Тараса Фіцака, основним аргументом було те, що тут інтенсивний рух пішоходів, а з протилежного боку вулиці їх, навпаки, мало.

На мості зупинятися не планують. Ще один тротуар, який включили до програми, — на майдані Шептицького, на брукування якого заклали понад 1,2 млн гривень. Це ділянка від управління архітектури і до моста. Таким чином, від центру і до перехрестя з вул. Пушкіна цього року має з’явитися новий брукований і освітлений тротуар.

Третім за  рахунком і другим за бюджетом є капремонт тротуару на пр. Лесі Українки — від вул. Пушкіна і до центральної пошти з непарного боку вулиці з бюджетом майже 2,3 млн гривень. Не факт, що коштів вистачить на таку ділянку, але, принаймні, цього року роботу розпочнуть.

1 млн гривень у програмі заклали на капремонт тротуару на вул. Дзвонарській — від перехрестя з вул. Підвальною, де бруківку виклали кілька років тому, і до ринку, а саме: до місця, де цього року має з’явитися піднятий пішохідний перехід.

Останній, п’ятий тротуар, капремонт якого запланували у поточному році, — на вул. Бандери: від вул. Івано-Франківська і до вул. Бандери, 98, на який є понад 1,1 млн гривень. Це проєкт  з минулого року: він був у програмі, але згодом тротуар виключили і фінансування зняли. Торік на цей тротуар закладали вдвічі менше — 600 тис. гривень. Йшлося про те, що у цьому місці аварійно небезпечна ділянка, а пішохідної зони немає. На вул. Бандери заплановано зробити 230 метрів тротуару шириною 2,5 метра.

До речі, минулого року обговорювали потребу в облаштуванні тротуару ще в одному місці, де він відсутній, — на вул. Хмельницького, біля «СОКу». Також були пропозиції продовжити брукування вул. Хмельницького, Хіміків тощо. Однак у підсумку обрали інші тротуари — там, де пересувається найбільше пішоходів. 

Більше про розподіл коштів — у публікації “На які об’єкти у Калуші розподілили бюджетні кошти?”.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни