У Калуші 200 людей у потребі отримали допомогу від “Лицарів Колумба”

Братерська організація «Лицарі Колумба» у співпраці з парафією Святого Архистратига Михаїла УГКЦ провела чергову благодійну акцію, під час якої понад 200 внутрішньо переміщених та малозабезпечених людей отримали продуктові набори. 07 Березня, 2023, 15:00 Калуш Прикарпаття Переглядів: 132 Допомогу отримали не тільки вимушені переселенці, а й малозабезпечені люди Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Очільник калуської організації «Лицарів Колумба» Богдан Пасічник розповів, що це всесвітньовідома братерська організація, яка об’єднує чоловіків-католиків. Розпочалася діяльність в Америці з благословення Івана Павла ІІ, поступово розширилася країнами Європи. В Україні «Лицарі Колумба» — з 2005 року, але активний розвиток розпочався у 2012 році. В Калуші спільнота функціонує з 2019 року з благословення митрофорного протоієрея о. Михаїла Бігуна.

«Лицарі Колумба» не тільки надають допомогу людям у потребі, хворим, інвалідам  та їхнім сім’ям, а й виплачують стипендії семінаристам та молодим священникам після завершення навчання, додав Богдан Пасічник.

У коментарі «Вікнам» настоятель храму Святого Архистратига Михаїла о. Іван Бігун зазначив, що близько 200 людей, пройшовши попередню реєстрацію, сьогодні мали можливість отримати продуктові набори.

«Є спеціальна форма документа, де люди вписують звідки вони і чого потребують», — зазначив священник.

Допомогу отримали не тільки вимушені переселенці, а й малозабезпечені люди. До слова: парафія Святого Архистратига Михаїла щоденно безкоштовно годує близько 100 нужденних.

Сім’я Гмирі — пенсіонери, одні з перших отримали  продуктові набори. Родом з селища міського типу Нью-Йорк Торецької громади Донецької області. Селище розташоване поруч з лінією фронту, тому вибухи там не вщухають. Так, як відомо Донеччину обстрілюють ще з 2014 року, проте їхнє селище тоді біда оминула і активних бойових дій не було.

Як зазначила пані Євгенія, донька виїхала ще у березні до Калуша, а вона з чоловіком залишилися вдома ще до червня. Далі не витримали і сіли на потяг до Дніпра і так опинилися в Калуші. Житло допомагає орендувати донька. Отриманою допомогою задоволені і вдячні всім людям, яким не байдуже до чужого горя. Понад усе мріють повернутися додому. Кажуть, що і зараз би повернулися, проте, на жаль, вдома дуже небезпечно.

Ірина БОРАЧОК, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни