У Калуші 19-річна Олена Ступка з Херсону навчає дітей фігурного катання

У цьому спорті дівчина з 10 років. Брала участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Тричі вдалося захистити звання кандидатки в майстри спорту. На жаль, майстром спорту не вдалося стати: завадила травма колінної чашечки й надриви сухожилля. Відтоді більше уваги зосередила на тренерстві. 01 Грудня, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 910

Повномасштабне вторгнення росії та окупація Херсону зруйнували всі плани Олени Ступки, проте не зламали зсередини. Після евакуації фігуристка разом зі своїм хлопцем, хокеїстом, гравцем ХК «Дніпро» Максимом Сулютіним переїхали в Калуш, де Максим продовжує грати в чемпіонаті України, а Олена — тренувати дітей, інформують “Вікна”.

Олена Ступка з дитинства полюбила фігурне катання. Займатися почала пізно — з 10 років. Спочатку батьки були не в захваті від захоплення дівчинки, проте, побачивши її ентузіазм і наполегливість, вирішили підтримати дочку. Оленка починала з любительських змагань, потім були Кубки України, відбори на чемпіонати України, міжнародні змагання. Працелюбність та старанність принесли звання кандидатки в майстри спорту. Проте подальша професійна кар’єра не склалася через травму, розповідає Олена Ступка:

«Було льодове шоу в Одесі «Вечори на хуторі біля Диканьки». 2 січня я вийшла на лід, нам показали дитячу вправу, я, не напружуючись, повторила… І в мене випала колінна чашечка і став надрив сухожилля. Я наступного дня пішла на лід, мені вкололи «блокаду»… Коли закінчила виставу і шоу і всі на мене дивилися з великими очима: «Може додому?». Я з усмішкою казала, що ні, я маю відпрацювати, у мене контракт».

Після травми почала тренувати інших. Дівчина з 14 років ставила на ковзани малюків віком від трьох років. В групі було близько 40 дітей.

Дівчина вступила на факультет фізичного виховання Херсонського державного університету, який зараз переїхав до Івано-Франківська. Юна спортсменка добре розуміла, що хоче здобути саме цю освіту, не зважаючи на високі бали ЗНО, адже фігурне катання — це те, чим вона живе щодня.

Та попереду було найважче — випробування війною. Коли почалося вторгнення Олена одразу зі своїм хлопцем відразу вирішили евакуюватися. Проте з першого разу не вдалося виїхати. Адже Олена вирішила допомогти тренеру з маленькою донькою:

«Спочатку вивезли тренера з донькою. Моя мама знайшла людей, які змогли вивезти їх. А потім я зателефонувала тій жінці, яка займалася евакуацією. Вона сказала: «Як тільки буде вільна машина, я тебе запишу в чергу і ми вас вивеземо. Потім був дзвінок: «Ти о 5 ранку поїдеш»? Хлопець закивав головою, що так. І ми поїхали».

Далі були чотири пересадки автівками під обстрілами, проходження блокпостів під дулом автомата окупантів і бажання вибратися з пекла. Спортсменів прихистили у Вінниці та Львові. На західній Україні знайомих не було зовсім, а за плечима закоханих — тільки два наплічники з найнеобхіднішим та рюкзаки з ковзанами. Врешті Максим і Олена знайшли однодумців, познайомилися з тренерами фігурного катання, здружилися і три місяці жили у них на орендованій квартирі. Згодом Максиму повідомили про те, що хокейний клуб «Дніпро» переїжджає до Калуша. Дівчина не задумуючись вирушила з коханим хлопцем на Прикарпаття.

Зараз пара живе у Калуші. Максим продовжує грати в чемпіонаті України з хокею, а Олену запросили викладати фігурне катання для дітей. Каже, що бажання навчати й досвід є. Підхід до кожного учня — знайде. Цього навчили тренери — сімейна пара фігуристів Тетяна Назарова та Олександр Ковтунюк з дніпровської школи фігурного катання.

За словами фігуристки, робота нелегка, відповідальна, проте все ж улюблена.

«У мене були юні спортсмени з трьох до п’яти років. З маленькими дітьми може статися все, що завгодно: не поспав, сопельки, хочу до мами, скучив за бабусею, ручки змерзли. Але у мене мама вихователька, бабуся працювала у школі, то я маю досвід контакту з дітьми», — каже спортсменка.

Олена Ступка зазначила, що у ДЮСШ тренери підписують документ, в якому ідеться, що поки триває заняття, то тренери відповідальні за дітей. Коли батьки приходять з дітьми й знаходяться поруч, то вони відповідальні.

Нині в калуському Льодовому палаці триває набір дітей у групу фігурного катання віком від трьох років.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни