У Кадобній розчистили обвідний канал Сівки, щоб не було підтоплень у Кропивнику

Брошнів-Осадська селищна рада провела відповідні торги, відтак завершується очищення обвідного каналу протяжністю 500 метрів. 25 Жовтня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 311 Водовідвідний канал востаннє прочищали наприкінці 2000-х років

Про це повідомив міський голова Калуської громади Андрій Найда.

Багато хто знає, що в Кропивнику через його географічне розташування та наслідки господарської діяльності хімічної промисловості виникає багато проблем.

«Зокрема — обвідний канал ріки Сівка, основна частина якого знаходиться у Кадобній. Річ у тому, що, його пропускна здатність значно знизилась, бо роками ніхто не обслуговував цю гідроспоруду. Відтак, захаращеність каналу (у випадках затяжних і рясних опадів) часто призводила до затоплення великих площ угідь власне Кропивника.

Вирішення цієї проблеми виявилося не такою простою задачею, адже канал — на території сусідньої Брошнів-Осадської громади. Але нам вдалося напрацювати необхідний механізм, щоправда, не без участі наших сусідів. Брошнів-Осадський селищний голова Тарас Манорик погодився нам допомогти в цій справі, за що ми йому дуже вдячні.

А суть наших домовленостей полягала в передачі міжбюджетного трансферту в сумі 180 тис. гривень для проведення необхідних робіт.

Таким чином, Брошнів-Осадська селищна рада провела відповідні торги (до слова тут вдалося зекономити 30 тис. грн, які нам повернуться в бюджет), визначила підрядника і ми вже на сьогодні маємо результат – роботи з очищення  обвідного каналу протяжністю 500 м вже на завершенні.

Дякую всім, хто долучився до цієї справи. Дуже сподіваюся, що задавнена проблема у Кропивнику буде вирішена», — написав міський голова.

Нагадаємо, проблему захаращення обвідного каналу річки Сівки обговорювали на засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій у червні цього року. Ішлося про недопущення підтоплення території Кропивницького старостинського округу. Повідомляли, що причиною підтоплень у селі є річка Кропивник, а саме стан водовідвідного каналу, який має відводити воду у річку Фрунилів, яка нижче по течії впадає у Кропивник, інформують “Вікна”.

Раніше за цим водовідвідним каналом слідкував калійний завод, а востаннє його прочищали у 2000-их роках. Тоді це робила Кропивницька сільська рада, оскільки саме це село найбільше потерпає від підтоплень через засміченість каналу. Відтоді канал не прочищали, тож село підтоплює навіть за невеликих опадів. У зоні ризику в Кропивнику знаходяться близько 50 домогосподарств і житлових будинків: у людей підтоплює якщо не хати, то городи. Тож комісія вирішила звертатися до Брошнів-Осадської селищної ради щодо прочищення каналу.

Брошнів-Осадська селищна рада визначила виконавця робіт з очищення каналу у Кадобній за підсумками торгів, які відбулися на Прозоро у серпні. Закупівлю оголошували на обсяг 1500 метрів кубічних розробленого ґрунту і 196 тис. гривень,. Переможцем стало ПП «Водотехпром» з Рожнятова з пропозицією 101,8 тис. гривень. Згодом, наприкінці вересня, з цим приватним підприємством уклали ще одну угоду на прочищення водовідвідного каналу у Кадобній на суму 49,1 тис. гривень і обсяг ще 520 кубічних метрів ґрунту, який вибрали з каналу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни