У Івано-Франківську провели заняття з надання першої медичної допомоги

Щось знали, а щось призабули. Та пригадати не завадить. А тому для працівників виконавчого комітету провели заняття з надання першої домедичної допомоги. Згодом таке навчання організують для всіх охочих франківців.

28 Січня,
2022,
18:30
Прикарпаття

Переглядів: 134


Навчання будуть проводитись циклічно

Працівники можливість самостійно застосувати отримані навички, як правильно робити непрямий масаж серця, штучне дихання, користуватися джутом для зупинки кровотечі, а також як правильно діяти при нападах епілепсії, інсульту, як обробляти відкриті рани на різних ділянках тіла, інформують “Вікна” з посиланням на офіційний сайт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

«Ми провели пробні курси першої домедичної допомоги. Наступного тижня почнемо проводити для населення. Думаю, що такі курси потрібні не тільки у військовий час. Адже потрібно вміти надати першу домедичну допомогу навіть на вулиці при якихось обставинах чи при ДТП. Вважаю це дуже корисною практикою і закликаю всіх пройти такі навчання», — говорить міський голова Руслан Марцінків.

За словами начальниці управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марії Бойко, такі навики повинна знати кожна людина коли виникає якась критична ситуація. І не важливо, чи це мирний час чи коли виникає якась загроза.

Нагадаємо, що калушан запрошують на безкоштовне навчання з надання першої невідкладної допомоги.

Навчання проводить Калуська міськрайонна організація товариства Червоного Хреста, яка знаходиться за адресою: м. Калуш, майдан Шептицького, 5.

Записатися у групу можна за телефоном: 066-371-36-40 — Хемич Зінаїда Іванівна, голова товариства Червоного Хреста.

«Коли ми бачимо, як хтось впав на вулиці, розуміємо, що мусимо допомогти, але не знаємо, як це зробити. Власне тоді виникає запитання: чому я не навчився цьому раніше? Зараз є така можливість. Для цього організовуємо навчання з надання домедичної допомоги. Бо коли уже приїжджають медики — вони надають кваліфіковану допомогу людині відповідно до діагностованого стану. Але до їхнього приїзду проходить певний час. Іноді за цей час можна врятувати життя людині», — пояснює Марія Бойко.

Навички домедичної допомоги можуть стати в нагоді будь-якої миті. А інколи це можливість допомогти людині вижити.

«Адже ситуації бувають різні: людина може раптово впасти на вулиці, а ми не розуміємо чому, чи через високий тиск, чи це інсульт, чи поранення. Або ж коли виникає якийсь загрозливий стан, чи прикладу дитина, бавлячись, може проковтнути якусь кісточку або ж маленьку деталь. Тоді ці прийоми порятунку потрібно знати в житті. Крім того, сьогодні у нас всіх є внутрішнє переживання через те, що ми маємо загрозу на сході і в будь-який час у нас може виникнути особливий період. Власне тоді будуть важливі знання, як надати допомогу, коли є поранення, кровотеча, можливо якесь вогнепальне поранення», — додає Марія Бойко.

Медик-інструктор медичної частини УМВС в Івано-Франківській області Леся Марковецька зазначає, надалі такі навчання будуть циклічними.

«Хтось можливо вперше почує, а комусь нагадаємо, як надавати першу домедичну допомогу. А саме гострих станів: критичні кровотечі, серцево-легенева реанімація, удушення, стан після удушення. Тобто ті моменти, коли потрібно діяти тут і негайно до приїзду швидкої допомоги» — резюмує Леся Марковецька.

Запис на заняття для населення стартує згодом. Невдовзі повідомлять контакти для запису.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни