У Івано-Франківську працюють 13 дитячих садків, у Коломиї — 8, у Калуші — 2

Станом на 20 липня 2022 року в Івано-Франківській області працює 41 заклад дошкільної освіти. 20 Липня, 2022, 17:30 Прикарпаття Переглядів: 144 Ілюстроване фото. У 37-ми дитячих садках зі 41-го фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення

Інформацію про роботу прикарпатських закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану оприлюднило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, інформують “Вікна”.

Заклади працюють в Івано-Франківську (13), Коломиї (8), Долині (7), Калуші (2), Бурштині (2), Городенці (2), Надвірній (2), Снятині (1) та селах Матеївцях, Пилипах, Залуччяі Матеївецької Тгромади (3) та селі Поляниці Поляницької громади (1).

Дані заклади розпочали свою роботу після дозволу комісій, котрі перевіряли наявність у них укриттів для розміщення дітей та працівників у випадку повітряної тривоги. 

Упродовж червня-липня 2022 року спеціалісти та фахівці управлінь та відділів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели 39 моніторингових обстежень закладів дошкільної освіти.

У 37-ми закладах виявлено порушення санітарних норм.

Під час обстежень виявлено такі основні порушення:

 • не здійснюється виробничий контроль по мікробіологічних показниках готових страв, змивів, води питної;
 • не пройдений періодичний медичний огляд працівниками;
 • не проводяться заходи з профілактичної дератизації;
 • денне меню не відповідає погодженому примірному 4-тижневому;
 • прибиральний інвентар зберігається з порушеннями;
 • недостатньо розроблювального інвентарю;
 • ізолятор не відповідає вимогам;
 • вода питна в закладі не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками.

За результатами моніторингових обстежень надано 39 рекомендацій. 28 закладів вже уклали угоди на проведення лабораторних досліджень води питної, змивів та готових страв.

Згідно з укладеними угодами лабораторії Держпродспоживслужби дослідили:

 • 90 змивів на бактерії групи кишкової палички, відібраних зі столового та кухонного посуду, технологічного обладнання харчоблоку, з яких не відповідали вимогам 5 змивів;
 • 7 готових страв на мікробіологічні показники — невідповідностей не виявлено,
 • 19 проб питної води за мікробіологічними показниках, із яких 2 проби не відповідали гігєнічним вимогам.

Виконання наданих спеціалістами Держпродспоживслужби рекомендацій буде перевірено під час наступних моніторингових обстежень закладів дошкільної освіти.

Щодо калуських закладів дошкільної освіти, то, як повідомив “Вікнам” начальник міського управління Держпродспоживслужби Юрій Угера, під час моніторингових обстежень тут серйозних порушень не виявили. Були окремі невідповідності, тож спеціалісти надали рекомендації щодо їхнього усунення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни