У Івано-Франківську науковець видав навчальний посібник «Сакральне мистецтво Карпат»

Нещодавно Петро Кузенко кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника видав навчальний посібник «Сакральне мистецтво Карпат».

13 Лютого,
2022,
17:30
Прикарпаття

Переглядів: 279


У книзі зібрані пам’ятки Карпат.

Як розповів науковець у навчальному посібнику «Сакральне мистецтво Карпат» аналізуються пам’ятки ХV — поч. ХХ ст. провідних видів українського сакрального візуального мистецтва, що походять з території Карпат, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “ГК”.

Це, зокрема, шедеври дерев’яної архітектури, твори іконопису, предмети облаштування інтер’єру храмів, ландшафтні та побутово-обрядові хрести. Основна увага приділяється висвітленню традиції народного сакрального мистецтва краю, яка представлена потужним комплексом пам’яток.

У посібнику також акцентується на окремих творах професійних майстрів, які органічно доповнюють інтер’єр дерев’яних храмів і нерідко були зразком для наслідування народними митцями.

«Великий комплекс творів сакрального мистецтва християнського змісту зосереджено на території Карпат. І це закономірно, адже мешканці цього краю (гуцули, бойки, лемки) мали високорозвинуте народне мистецтво: художнє різьблення по дереву та каменю, дерев’яну архітектуру, кераміку, вишивку, писанкарство та ін. Майстерність і виплеканий упродовж століть досвід вони закономірно також використовували для створення речей сакрального змісту», — каже Петро Кузенко.

Книга буде корисною студентам мистецьких закладів освіти та всім, хто цікавиться культурною спадщиною українського народу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни