У Івано-Франківську медики створили коридор пошани для жінки, яка стала посмертним донором для 4-х пацієнтів

26 січня, фахівці обласної клінічної лікарні вже втретє провели мультиорганне вилучення.

27 Січня,
2022,
11:30
Прикарпаття

Переглядів: 607


Дві жінки та два чоловіки отримали донорські органи.

Донором стала 52-річна жінка, чоловік якої підписав необхідні документи. Попередньо медики констатували смерть мозку, інформують “Вікна” з посиланням на пресслужбу обласної клінічної лікарні Івано-Франківської обласної ради.

Щоби подякувати жінці та її родичам, які дали згоду на посмертне донорство, лікарі створили «коридор пошани» та хвилиною мовчання вшанували гідний та жертовний вчинок.

Уже за кілька годин  печінку отримає 28-річна львів’янка, яка нещодавно стала молодою мамою, нирку — 39- річний чоловік з Хмельниччини, який дотепер перебував на обліку у Львові, де й дочекався своєї черги на трансплантацію. Донорське серце пересадять 68-річному львів’янину, який днями пережив непростий інфаркт.

Також дочекалася на донорську нирку і 30-річна франківка, яка перебувала на обліку в обласній клінічній лікарні впродовж двох років. Саме тут буквально за чотири години медики провели трансплантацію й уже за кілька днів можна буде прогнозувати її стан.

«Робимо всі необхідні обстеження для трансплантації, маємо навчених фахівців і продовжуємо вчитися, щоби й надалі допомагати нашим краянам повертатися до повноцінного життя у себе вдома, не шукаючи порятунку закордоном», — говорить завідувач Центру діалізу Олег Легун.   

Як пояснює трансплант-координаторка лікарні Лілія Шевага, цілком ймовірно, що шанс на порятунок міг би випасти іншим особам, адже у нашій країні чимало пацієнтів, які потребують пересадки того чи іншого органу. 

«Втім, пара донор-реципієнт підтверджується автоматично, після внесення даних донора до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин. І цим можемо пояснити досконалість та цілковиту прозорість процедури», — зазначає Лілія Шевага.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни