У храмі на Довженка у Франківську продовжують служити попи УПЦ МП

Група вірян подала апеляційний позов до суду щодо бездіяльності слідчого Головного управління поліції області та обласної прокуратури стосовно їхніх заяв про незаконне захоплення приміщення та майна храму священниками УПЦ Московського патріархату. 09 Березня, 2023, 15:30 Прикарпаття Переглядів: 327 В Апеляційному суді Івано-Франківської області розглянули позов громади Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Адвокат Ігор Стрипа представляє у суді громаду Православної церкви України. Він розповідає, що у лютому 2022 року парафіяни на зборах вирішили перейти від УПЦ Московського патріархату до Православної церкви України, пише “Суспільне”.

Проте, каже Ігор Стрипа, єпископ УПЦ МП Серафим Залізницький створив при церкві нову релігійну громаду, членами якої є люди, які, за його словами, не знають, де розташований Івано-Франківськ, а тим паче цей храм. Адвокат каже, що таким способом єпископ захопив приміщення храму та майно, що є в ньому.

“Ми звернулися з відповідними заявами про внесення відомостей у Єдиний реєстр судових розслідувань стосовно того, що посадові особи — ряд священників, які присвоїли, привласнили собі це звання членів парафіяльної ради, в їхніх діях є ознаки, по-перше, — привласнення майна, по-друге, — підробки службових документів”, — розповідає Ігор Стрипа.

Адвокат подав позов до Апеляційного суду області щодо бездіяльності працівника поліції області та прокуратури.

“Почали розслідування, не звертаючи на основні проблеми взаємовідносин цих двох релігійних громад. Це, на нашу думку, було незаконне рішення, неповне. Вони не виконали ухвалу слідчого судді Івано-Франківського міського суду. Через те ми змушені були апеляційному порядку звертатися до Апеляційного суду”, — додає Ігор Стрипа.

Представник громади Православної церкви України Юрій Мушак каже, що після захоплення храму людьми Московського патріархату парафіян громади ПЦУ на подвір’я церкви не пускають.

“Я маю печатку, я маю документи й нічого не можу зробити. Ми не можемо зайти у свій храм. Поліція замість того, щоб захистити, вигнала нас вигнала з храму. Були активісти, були громадські організації, представники міської громади — всі зійшлися, бо була ідея: якщо нам не можна служити, закрийте повністю храм до судового рішення”, — каже Юрій Мушак.

В Апеляційному суді Івано-Франківської області розглянули позов громади. Представників поліції області та обласної прокуратури на засіданні не було. Заяву адвоката релігійної громади ПЦУ суд задовольнив.

“Ухвалу слідчого судді Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 10 січня 2023 року скасувати та постановити нову ухвалу. Скаргу представника Стрипи задовольнити. Зобов’язати уповноважену особу слідчого відділу Івано-Франківського Головного управління в Івано-Франківській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, передбачені статтями 191, 366”, — зачитав ухвалу суддя Богдан Кукурудз.

8 березня храм Різдва Христового на вулиці Довженка відчинений. Богослужіння проводили попи Московського патріархату. Від коментарів вони відмовилися. Суспільне також звернулося за коментарями до поліції області та обласної прокуратури.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни