У Голинському ліцеї виготовляють смаколики на передову

Понад 200 енергетичних батончиків для військових за день виготовили на базі навчального закладу.

16 Березня,
2022,
07:00
Калуш

Переглядів: 120


Освітяни також передали на передову білизну та павербанки — для військових Маріуполя. Фото: Радіон Прокопчук

Працівниці ліцею, амбулаторії та небайдужі голинянки виготовили першу партію солодощів. Ініціатива належала жительці села Наталії Анікіній, яка й поділилася досвідом. Адже упродовж минулого тижня її калуські колеги, учні та випускники, щодня виготовляли близько 400 таких батончиків, розповіла у соцмережі Ірина Андріїв.

«Спочатку змішуємо вівсянку з горіхами та залишаємо настоятись добу. Потім додаємо сухофрукти: чорнослив, курагу, фініки, родзинки. Вимішуємо усе зі згущеним молоком та медом. Через 4 години із готової суміші формуємо батончики.

Кожен у цей нелегкий для країни час хоче й повинен бути корисним. Це найменше, що я можу зробити для наших воїнів-героїв: зробити щось із любов’ю», — підсумовує Наталія Анікіна.

Рецептом із голинянами поділився отець-капелан Федір Мороз.

Світлана Голинська, вчителька української мови та літератури місцевого ліцею, не залишилась осторонь процесу виготовлення смаколиків:

«Приємно вразила злагодженість, що панувала, між учасниками процесу, кожен виконував свою призначену роботи: одні лущили горіхи, інші — різали, хтось важив, замішував тісто. До глибини душі схвилювала щирість , щедрість і надія односельчан, які долучилися до формування допомоги. Ми робимо це з любов’ю до Захисників і твердою вірою , що наблизимо день перемоги, здобудемо волю й по-справжньому сильну й незалежну Україну.Слава Україні!»

Директор Голинського ліцею Радіон Прокопчук розповідає, що у ліцеї планують організувати випічку булочок для передачі жителям Сходу, а для дітей переселенців — майстер-класи з виготовлення браслетів. На навчання поки що таких дітей зареєструвалось восьмеро — з Харкова, Києва, Маріуполя. 

Попередньо навчальний заклад передав допомогу в Очаків, продукти, білизну та павербанки — для військових Маріуполя, медикаменти та спорядження — для тероборони.

У перші дні війни у спортзалі облаштували 25 ліжко-місць, 11 з яких уже впродовж двох днів випробували харків’яни, які шукали нічліг перед кордоном. При потребі у шкільних кабінетах можуть розмістити до 150 людей. Також тут зробили дві душові кабіни.

«Бомбосховище майже на 300 осіб разом із небайдужими голинянами відновлювати почали за декілька тижнів до війни. Із семи приміщень прибрали сміття, облуплену штукатурку, провели світло та Інтернет. Принесли лавки, стільці, підони, генератор, воду. Одну із кімнат облаштували для дітей, — розповідає Радіон Олександрович. — Поки що, крім працівників нашого закладу, людей із села приходить не так багато».

Для шкільних працівників були проведені навчання щодо надання першої медичної допомоги та поводження зі зброєю. Слід зазначити, що з понеділка, 14 березня, у ліцеї почалося онлайн навчання, хоча 20% дітей виїхали за кордон, але вони виходять на зв’язок. Серед вчителів тільки двоє не в Україні, проте це, за словами керівника, не впливає на навчальний процес.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни