У Голині запустили опитування щодо використання вільної землі

Сьогодні, 5 травня, на сторінці “Голинь+” у соціальній мережі Фейсбук староста Голинського старостинського округу Тарас Кушлик оприлюднив звернення до голинян з анонсом опитування. 05 Травня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 123 Ілюстроване фото. Опитування проведуть по кожній із семи ділянок

«На сьогоднішній день до мене звернулося багато односельчан з проханням відновити обговорення про доцільність виділення земельних ділянок, бо переконані, що ми маємо  максимально залучити всі ресурси і виростити необхідну продукцію.

Кілька слів передісторії. Держава чітко поставила завдання: тиловим регіонам максимально засіяти і засадити сільськогосподарські землі. Мета цілком зрозуміла, адже через війну з росією є пряма загроза величезної нестачі продовольства.

Вже відомо, що 30 відсотків південно-східних чорноземів заміновано. Напевно, всі чули, що в регіонах, де побували окупанти, під час весняно-польових робіт гинуть люди. Гинуть українці, які намагаються будь-якою ціною засіяти ниву. 

Власне з таких причин на законодавчому рівні держава вимушено спростила процедуру надання сільськогосподарської землі в оренду тим, хто спроможний на сьогоднішній день її обробити. Тут треба наголосити на тому, що йдеться про оренду, а не приватну власність. А термін такої оренди (не безоплатної) — один рік. Тому, тут не може бути ніяких маніпуляцій щодо якихось рейдерських захоплень чи надання комусь привілеїв.

Сьогодні важливо зрозуміти, що надання землі для посівної в нинішніх умовах — це своєрідне мобілізаційне завдання для нашої цілої громади. І всі ми разом повинні його виконати. Адже так не повинно бути в державі, яка охоплена війною, що хтось, ризикуючи життям, боронить нашу волю, а хтось в тилу воює за свої власні інтереси. це, як мінімум, не праведливо. Перемога може бути тільки тоді, коли ми всі — і дорослі, і малі, — разом, як один монолітний кулак, як злагоджений годинниковий механізм згуртовано робитимемо все для її наближення. І в кожного тут є своя роль.

Зважаючи на те, що Калуській міській раді важлива думка голинян стосовно найближчої перспективи використання ділянок, які стали приводом до соціальної напруги в громаді, пропонуємо вам шляхом простого голосування в групі фейсбуку «Голинь+» визначитися з кожним об’єктом. Ваша думка буде обов’язково врахована депутатами міської ради при ухваленні відповідних рішень», — йдеться у повідомлення.

Опитування в соціальній мережі проведуть по кожній окремій ділянці, будуть враховуватися голоси лише мешканців Голиня з їхніх ідентифікованих сторінок. А підрахунок голосів обіцяють зробити публічним, інформують “Вікна”.

Нагадаємо, 14 квітня Калуська міська рада надала дозвіл на розроблення технічних  документацій із землеустрою щодо інвентаризації 31-єї земельної ділянки орієнтовною площею 470 га в Калуші та селах громади. У тому числі і шести земельних ділянок у Голині загальною орієнтовною площею близько 63 га.

Документацію на три земельні ділянки у Голині мало готувати ТОВ «Дружба Агро-Іф», ще на три — підприємець Андрій Багринівський. Однак через супротив мешканців Голиня, які виступили проти «дерибану» земель, ТОВ «Дружба Агро-Іф» відмовилося від обробітку земельних ділянок у Голині. Підприємець інвентаризацію провів і на сесію міської ради 28 квітня винесли питання про затвердження документації і передачі земельних ділянок площею 14,  6,4 і 5 га йому в оренду (за спрощеною процедурою терміном на один рік і без права продовження договору оренди). Міська рада погодила лише одну, найбільшу, ділянку площею 14 га. Однак і від її оренди підприємець згодом відмовився через супротив мешканців Голиня.

Крім того, 28 квітня міська, яка була у проєкті рішення, проте у самому рішенні відсутня.

Тож, фактично, у Голині до обробітку не залучають жодної вільної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення. При тому, що це орієнтовно 70 га землі, які могли б засіяти для забезпечення продовольчої безпеки держави в умовах війни. І, незважаючи на результати опитування (навіть якщо громада погодиться на виділення цих земель аграріям), потрібні будуть ще рішення міської ради. І це при тому, що часу для того, щоб підготувати і засадити ріллю, а згодом — і зібрати врожай, залишається дедалі менше.    

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни