За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
4 300 аптечок індивідуальної невідкладної допомоги за стандартами НАТО планують укомплектувати в Івано-Франківську волонтери американської благодійної організації "White Stork" разом з представниками "Громадської ініціативи Галичини", розповіла Суспільному директорка "White Stork" в Україні Наталія Вівчарчин.
Від початку повномасштабної війни разом з українськими волонтерами її організація закупила та склала 34 тисячі аптечок для Сил оборони України. З них 15 тисяч зібрали в Польщі, решту — у Львові та Києві.
Франківські волонтери комплектують аптечки для військових за стандартами НАТО. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
В Івано-Франківську "White Stork" працює вперше. Від 20 до 25 липня благодійники планують укомплектувати 4 300 аптечок, каже Наталія Вівчарчин. Організація перейшла на компоненти українських виробників, тому вартість аптечок вдалося зменшити на 30%.
Директорка благодійної організації “White Stork” в Україні Наталія Вівчарчин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Все відбувається завдяки прекрасним людям — волонтерам. 20 липня у нас до обіду прийшли волонтери з "Громадської ініціативи Галичини". Ми зібрали десь тисячу аптечок, о 16:00 зібралися йти назад, а другою хвилею прийшла команда, яку організував обласний шкірвендиспансер. І ми ще півтори тисячі аптечок зробили ввечері. Так, як працював Франківськ, ще ніде в нас не було", — розказує Наталія Вівчарчин.
Серед волонтерів, які прийшли до художнього професійного училища № 3 комплектувати тактичні аптечки, — Надія Шупікова з Маріуполя та Олена Дорошенко з Дніпра.
Волонтерка Надія Шупікова — з Маріуполя. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Дізналася, що треба допомогти збирати аптечки нашим військовим, і вчора наші дівчата вже були. Я сьогодні вперше сюди прийшла, але із задоволенням буду це робити. Тому що це — наша допомога для військових. Для нашої швидшої перемоги", — каже Надія.
Олена Дорошенко приходить збирати аптечки другий день.
Волонтерка Олена Дорошенко приїхала в Івано-Франківськ з Дніпра. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Вчора — кілька годин, сьогодні — скільки змогла виділити. Багато моїх рідних і друзів воюють на війні, багато — волонтерять. І я теж вважаю своїм обов’язком — свій час і зусилля вкладати у перемогу", — говорить Олена.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Серед основних компонентів аптечки: турнікет, різні види бинтів, бандаж, оклюзійна наліпка й термоковдра, розповідає голова "Громадської ініціативи Галичини" Леся Качурова. Її громадська організація займалася логістикою. Аптечки, які сьогодні комплектують, передадуть бойовим підрозділам Міністерства внутрішніх справ України.
Голова “Громадської ініціативи Галичини” Леся Качурова. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Наша роль — прийняти, логістично оформити документи, організувати співпрацю з органами влади й забезпечити волонтерами та місцем. Частина компонентів тактичної аптечки приїхала з-за кордону як гуманітарний вантаж, частину — закупили в Україні. Зараз з цих складників ми збираємо тактичну аптечку", — говорить Леся Качурова.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
На початку повномасштабної війни одна аптечка вартувала 92 долари США, а зараз – 60, каже засновник організації "Operation White Stork" Вільям Макналті. З його слів, благодійники допомагають Україні з лютого 2022 року.
Засновник організації “Operation White Stork” Вільям Макналті. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Мета приїзду — доправити аптечки високої якості першої необхідності для бійців та цивільних, які страждають від війни. Ще одна ціль "Operation White Stork" — поширити знання про ситуацію. Ми хочемо, щоб у США знали, що дії РФ — це не просто війна, а геноцид, намагання знищити українську культуру. Ми прибули сюди як гуманітарна організація. Наша ціль загалом — допомогти Україні", — каже Вільям Макналті.
Директорка "White Stork" в Україні Наталія Вівчарчин говорить, що організація й надалі співпрацюватиме із "Громадською ініціативою Галичини". За її словами, волонтери замовили п'ять тисяч підсумок з Китаю, щоб через місяць зібрати ще п'ять тисяч аптечок для "Гвардії наступу".