У Франківську відкрили фотовиставку «Нескорений Майдан: 2014–2022»

В Івано-Франківську, в Музеї Небесної сотні, відкрили фотовиставку «Нескорений Майдан: 2014–2022». В експозиції – сотня світлин Олександра Тимошенка, зроблених на Майдані у найдраматичніші моменти протистояння.

20 Лютого,
2022,
14:30
Прикарпаття

Переглядів: 323


В експозиції – сотня світлин Олександра Тимошенка

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу, інформують “Вікна”

«Ця експозиція передає хронологію подій на Майдані. Тобто, наскільки він був різнобічним, різноплановим, багатогранним і не схожим на інші події. Унікальність автора в тому, що він глобально і об’єктивно намагається показати різні ситуації на Майдані», – говорить директор Музею Небесної сотні, художник Роман Бончук.

Серед перших глядачів експозиції – майданівець Володимир Рожнов. Він двічі їздив на Революцію Гідності. Вперше – у грудні, після чого повернувся додому через хворобу. У січні, каже, знову поїхав на Майдан, де почалися переломні події.

«Пам’ятаю, я вперше почув у собі слова гімну : «Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці». А сонця не було. Лише туман і відчуття, що все закінчилось. Ми встояли, витримали, і здавалось, що далі не піду, вже не зможу… 19 лютого я поїхав зі своїми колегами у 17-ту лікарню. Там була загроза того, що будуть викрадати загиблих і поранених. Ми поїхали їх захищати. Я був у 8-мій сотні. Виявилось, ми поїхали не дарма. Там вже була міліція зі зброєю… 20, 21, 22 лютого відчувався вакуум, це було і безвладдя, і народовладдя одночасно», – пригадує Володимир Рожнов.

Вікторія Шульга у той час була волонтером Мальтійської служби допомоги. Каже, навіть не віриться, що від тих подій минуло стільки часу.

«Майдан – це було доволі сильне емоційне потрясіння, яке поділило життя на «до» і «після». Це те, що хочеться зберегти у собі. Тоді було стільки згуртованості і підтримки між людьми, що неможливо забути. Майдан був єдиним організмом, де всі серця билися у такт», – запевняє Вікторія.

Ярослав Булка нині пригадує польову кухню Майдану, де працював з грудня до березня.

«Пам’ятаю, кинув свою роботу на кухні, взяв молот і почав сікти бруківку, аби підтримати майданівців. Тоді ми долали темряву. Ми не згідні були, що нас не чують, зневажають. Російське вторгнення було підтвердженням того, що ми пішли у напрямку світла. До Майдану ми жили за російським сценарієм і все змінили. Сусід з цим не змирився. Думаю, у нас все уде добре. Страх треба і можна здолати», – переконаний Ярослав Булка.

     Відомо, що фотовиставка Олександра Тимошенка «Нескорений Майдан: 2014–2022» триватиме в Івано-Франківську до 15 травня. Автор не зміг приїхати на відкриття через хворобу.

     Олександр Тимошенко – журналіст, фотограф. Був на Майдані у найдраматичніші моменти протистоянь. 18 лютого отримав тілесні ушкодження на вулиці Інститутській. Вісім років бере участь у судових засіданнях у справах Майдану як потерпілий, один із тих журналістів, що висвітлюють весь перебіг розслідування злочинів, скоєних проти учасників Революції Гідності.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни