У Франківську судитимуть “керівника суду” псевдореспубліки “ДНР”

У Франківську судитимуть “керівника суду” псевдореспубліки “ДНР”

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця м. Маріуполя за фактом добровільного зайняття посади в незаконному судовому органі, створеному на тимчасово окупованій території (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Встановлено, що у липні 2022 року громадянин України – 43-річний адвокат, перебуваючи на тимчасово окупованій території, вступив в злочинну змову з представниками російської окупаційної влади та так званої «ДНР» і надав добровільну згоду на співпрацю з ворогом.
Він зайняв посаду «керівника апарату Приморського районного суда г. Мариуполь «ДНР»».

Про це пише “Галка” з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської обласної прокуратури.

Як представник судової адміністрації організував та провів інвентаризацію судових справ для передачі їх до так званого «Верховного суду ДНР», перевірив стан приміщення суду, про що публічно з участю представників масової інформації відзвітував службовим особам «Верховного суду ДНР».

Обіймаючи посаду у незаконному судовому органі, обвинувачений сприяє ворогу у вчиненні дій на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та державній безпеці України.

Спеціальне досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області.
Оскільки правопорушник продовжує перебувати на захопленій ворогом території, його судитимуть заочно.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни