У Франківській області в розшуку перебуває 773 людини (ІНФОГРАФІКА)

У Франківській області в розшуку перебуває 773 людини (ІНФОГРАФІКА)

На сьогодні в Україні понад 52 тисячі людей знаходяться у розшуку. Чоловіків розшукують вп’ятеро частіше, ніж жінок, а 12% тих, хто переховується, – дезертири. У франківську в розшуку перебуває 773 особи, це 2% від загальної кількості.

Про це пише Галка з посиланням на YouControl.

2014–15 стали піковими за  рівнем розшукуваності людей. Саме тоді в Україні почалися воєнні дії. Другий піковий період припадає на початок повномасштабного вторгнення. Тих, кого оголошували в розшук до 2010, нині в реєстрі всього 4,3 тис. А от за першу половину 2023 до переліку осіб, які переховуються від влади, додалося майже 3,5 тисячі імен.  

У переліку є 77 осіб, яких подавали в розшук, коли їм було понад 80 років, а найстаршій людині – 98. Серед розшукуваних є хлопчик, якого не можуть знайти ще з 2016 р. Йому наразі уже 8 років, але він привернув до себе увагу влади, коли йому було лише півтора.

Загалом виділяють 16 причин розшуку. Найбільше осіб переховуються від органів досудового розслідування ‒ їх 31% від загальної кількості. Від прокуратури переховуються 19% людей, а від суду – 15%. Після анексії Криму та початку війни в рази збільшилася кількість дезертирів. За всі роки налічується ціла бригада дезертирів – 6,1 тис. осіб. До речі, 96% осіб потрапили у цей список саме у 2014-15 та досі розшукуються. 

Найбільше розшукують людей в АР Крим – 23%. На другому місці – розшук людей в Донецькій області – 16%. Київ з 11% опинився на третьому. Луганщина потрапила на четверту сходинку – 7%. А от п’яте місце за кількістю розшукуваних розділили між собою одразу чотири області: Вінницька, Запорізька, Одеська та Харківська. Франківська область посідає сьому сходинку.

 

 

 

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни