У ДТЕК розповіли про відновлення енергооб’єктів після ударів РФ

У ДТЕК розповіли про відновлення енергооб'єктів після ударів РФ

Фото: ДТЭК Ладижинська ТЕС

Енергетики зіткнулися зі складнощами у пошуку необхідного обладнання на пошкоджених об’єктах.

Компанія ДТЕК займається пошуком та закупівлею необхідного обладнання для відновлення пошкодженої від ракетних ударів Росії енергетичної інфраструктури. Як іде процес, розповів виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі програми Курбанова live.

“Зараз же ДТЕК відновлює власним коштом все, що відбувається. Ми купуємо і вимикачі, і інше обладнання і робимо все можливе, щоб це обладнання прийшло якнайшвидше”, – розповів він.

Директор ДТЕК повідомив, що зараз є проблеми із закупівлею необхідного обладнання в Європі через відмінність енергосистем, а запасного обладнання не вистачає.

На думку Сахарука, проблему частково допоможе вирішити створення хаба на українсько-польському кордоні, куди західні партнери постачатимуть необхідне обладнання.

Він також назвав ще одну проблему із заміною обладнання, оскільки воно було індивідуального виробництва під потреби конкретної електростанції чи підстанції.

“Оскільки воно індивідуального виготовлення, потрібен час, щоб купити його та привезти. Це для різних обсягів, для різного обладнання – від 6 до 9 місяців, все нове. Тому тут потрібно шукати та вживати всіх можливих заходів, щоб купити те, що є” , – наголосив Сахарук.

Нагадаємо, 10-11 жовтня російські окупанти завдали масованого удару по об’єктах енергетичної інфраструктури, що призвело до дефіциту потужності в енергосистемі. Були зруйновані електростанції та вузлові підстанції. Зокрема, під обстріл потрапили три електростанції ДТЕК. При цьому Ладижинська ТЕС була обстріляна двічі на день.

Зазначимо, що роботу енергосистеми вдалося стабілізувати протягом кількох днів, що дозволило відмовитися від віялових відключень.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни