У Долині відреставрували 100-річну карету, яка належала костелу

Колишній похоронний караван близько 50 років “відпочивав” у старій дзвіниці, аж поки його відреставрували та продемонстрували на загал. 05 Липня, 2022, 13:30 Прикарпаття Переглядів: 540 Похоронний караван 50 років чекав на реставрацію

100-річний музейний екземпляр мали можливість оглянути долиняни, зокрема прихожани церкви Різдва Пресвятої Богородиці та учасники спільної молитви.

Подія стала можливою завдяки меценату Ігорю Мазуркевичу, який власним коштом відреставрував старовинну карету.

Ігор Мазуркевич детально розповів про походження 100-річної карети, інформують

“Якщо заглянути у давню історію, з розповідей наших батьків, то ця карета походить із нашого Долинського костелу, який мав на обслуговуванні і цю карету. Після війни, коли сюди прийшла радянська окупаційна влада, “визволителі” костел закрили, забрали іконостас, частину майна ліквідували. До нас привезли похоронну карету, яку люди називали похоронний караван. Він до реконструкції був занедбаний, братство нашої церкви відремонтувало і зробитили варіант, як ви бачите. З ліквідацією нашого сільського господарства коней не було. Цю карету зберігали у нашій церкві у дзвіниці до сьогодні, впродовж 50 років вона не використовувалися”.

Свого часу похоронна карета часто їздила не по асфальту, бруківці, а по бездоріжжю, горах. Тому після похорону її потрібно було довго відмивати.

Насправді, карета не простояла б стільки років, якби не смолисте покриття, яким просочена історична знахідка. Зараз відреставрована карета повністю готова до експлуатації. Навіть при потребі з почестями можна ховати вірних, зазначив Ігор Мазуркевич.

Подробиці — у відео Долинської міської ради.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни