У Дніпрі медики врятували бійця, який у бою за Бахмут втратив ногу та руки – Новини України

У Дніпрі медики врятували бійця, який у бою за Бахмут втратив ногу та руки - Новини України

Фото: facebook.com/alexandr.tolubayev

У Дніпрі медики врятували 39-річного українського бійця, який зазнав тяжких поранень у Бахмуті. Захисник у бою втратив дві руки та ногу, пережив кому, але завдяки зусиллям медиків вижив. Наразі військовослужбовця чекає протезування та тривала реабілітація. Про це розповів генеральний директор Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова Сергій Риженко на своїй сторінці на Facebook.

– У його міцному тілі майже не лишилося крові. Його життя після вибуху стало як страшний сон. Реаніматологи переливали кров, стабілізували стан. 8,5 літрів дніпровської крові було влито заради порятунку життя, – пише лікар.

Риженко додає, що тяжко поранений військовий – це 39-річний Антон із Черкас. До війни він був успішним менеджером. Пішов добровольцем захищати Україну.

– У бою за Бахмут йому вибухом відірвало дві руки та ногу. Бронежилет та каску уламками розбило на шматочки. Кома. Серце билося дуже тихо. Гемоглобін менше 30. Порубане уламками тіло, обпалене вибухом обличчя, але дух українець – незламний, готовий до боротьби, – пише медик.

Також лікар розповідає, що весь час, поки Антон був непритомний, його шукала дружина з двома доньками. Рідні молилися, щоб батько живий. На щастя вони знайшли його живим. Лікарі кажуть, що втрата двох рук та ноги, тяжкий травматичний шок залишали мало шансів. Але в реанімації політравми Мечникова він вижив і активно йде на виправлення.

Медик додає, що завідувач реанімації політравми Анатолій Галущак та всі реаніматологи створили диво. Тепер лікарі готують документи та відправляють бійця на протезування за кордон. Вони вірять, що чоловік незабаром відновиться та зможе бути зі своєю родиною.

Також Риженко закликає всіх охочих здати кров для героїв та мирних жителів, які втратили кров у гарячих точках. Лікарня Мечнікова проведе донорський день 9 травня.

Раніше заступник міністра оборони Ганна Маляр розповіла, що українські хірурги проводять унікальні операції, рятуючи життя захисників. Завдяки професійності медиків та спланованій евакуації вдалося знизити рівень летальності серед поранених військових.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни