У Десантно-штурмових військах прокоментували інтерв’ю комбата WP: Не мав дозволу – Новини України

У Десантно-штурмових військах прокоментували інтерв’ю комбата WP: Не мав дозволу - Новини України

Фото: VIOLETA SANTOS MOURA/REUTERS

Командир батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолій “Купол”, що дав інтерв’ю американській газеті “The Washington Post”, в якому розповів про втрати українських бійців, не мав дозволу на спілкування з журналістами. Озвучені “Куполом” втрати є “завищеними”, повідомив речник Десантно-штурмових військ (ДШВ) Валентин Шевченко «Українській правді».

– За фактом поширення в інтерв’ю офіцером ДШВ недостовірної інформації проведено службову перевірку. Встановлено порушення військовослужбовцем низки керівних документів щодо публічного спілкування та зведення відомостей, що становлять державну таємницю. Відповідно до стандартів армій країн НАТО, які впроваджено і в Збройних Силах України, дозвіл на спілкування військовослужбовця з медіа надається його командиром, чого зроблено не було, – наголосив Шевченко.

Він наголосив, що 100% військовослужбовців десантно-штурмових військ, призваних за мобілізацією, пройшли базову та фахову підготовку перед призначенням на посади до військових частин. Підготовка відбувається як в навчальних центрах ДШВ, так і за кордоном.

Шевченко додав, що серед підлеглих Анатолія “Купола” були військовослужбовці, які пройшли курс підготовки у Британії: “Належну підготовку українських десантників і їхню мотивацію неодноразово відзначали іноземні інструктори”.

– Не варто також забувати, що кожний командир відповідає за підготовку, яка наразі проводиться і в 46 бригаді. Офіцер має багато знайомих у навчальному центрі ДШВ. Проте він жодного разу не звернувся до них або до безпосередніх командирів з претензіями чи пропозиціями щодо покращення процесу навчання. Озвучені військовослужбовцем втрати під час боїв у підлеглому йому підрозділі суттєво завищені. Водночас така інформація має статус обмеженого доступу, – сказав Шевченко.

Він наголосив, що що командування, “враховуючи бойовий досвід та знання проблем підготовки”, прийняло рішення призначити командира батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолія “Купола” на посаду в один з навчальних центрів ДШВ ЗСУ.

Історія питання 

Анатолій “Купол” дав інтерв‘ю американській газеті “The Washington Post”. Він розповів, що у його батальйоні з приблизно 500 солдатів близько 100 були вбиті, а ще 400 – поранені, що призвело до повної ротації особового складу. Після цього інтерв’ю у WP дійшли висновку, що Сили оборони України втратили на полі бою багатьох найдосвідченіших бійців, а недосвідченість новобранців, разом із браком зброї, нібито зменшує оптимізм та ставить під сумнів готовність Києва до весняного наступу.

Після публікації “Купола” перевели з посади командира бойового батальйону на посаду заступника командира батальйону навчального центру. У відповідь на такий крок “Купол” написав рапорт на звільнення.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни