У Чилі зимова температура сягнула рекордних +37° – Новини України

У Чилі зимова температура сягнула рекордних +37° - Новини України

Фото: depositphotos.com

Цьогорічною зимою у Чилі зафіксовано рекордно високу температуру повітря, яка сягнула позначки у 37 градусів за Цельсієм. Про це повідомляє Euronews Green.

– Температура 37 градусів у середині південної зими – це незвичайно, – говорить Рауль Кордеро, кліматолог з Університету Сантьяго. – Це температурна аномалія майже на 15 градусів вища за типові значення.

У всьому світі липень був найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. В багатьох місцях така екстремальна погода тривала до серпня.

Кліматолог та професор Чилійського університету Консепсьйон Мартін Жак вважає, що зимова спека в країні є «вікном у майбутнє».

– Те, що зараз здається дуже екстремальним, за кілька років може поступово ставати все більш нормальним, – зазначив він.

Учений додав, що попри складність встановлення зв’язку між екстремальними погодними явищами та зміною клімату, температури в деяких частинах Чилі рік за роком б’ють рекорди. Він додає, що це досить надійна ознака глобального потепління.

Спека у Києві встановила температурний рекорд в ніч на неділю, 6 серпня. Та ніч виявилась найтеплішою з 2010 року, адже температура не опустилася нижче +21,2°C. Попереднє рекордне значення +21,0°C 2010 року перевищено на 0,2°C.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни