У Боднарові відкрили третій в Калуській громаді прихисток

З початком повномасштабного вторгнення до Калуської громади переїхали понад 14 000 внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні тут проживає 5 180. 01 Серпня, 2023, 17:00 Калуш Переглядів: 947 Людям забезпечили комфортні умови проживання Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Сьогодні, 1 серпня, у селі Боднарів відчинилися двері прихистку для внутрішньо переміщених осіб. Це вже третій такий прихисток у Калуській громаді. Про це повідомив міський голова Андрій Найда, інформують “Вікна”.

“Тут мають змогу проживати в спокої та затишку 23 людей. Тож тепер тимчасово переміщені особи, яких до цього гостинно приймали мешканці Боднарова, мають домівку”, — зазначив Андрій Найда.

“Свого часу наше село прихистило біля трьохсот утікачів від війни. Зараз їх залишилось 50. І відтепер 23 з них житимуть в одному місці в хороших умовах: централізоване водопостачання, каналізація, 4 туалети, 4 душові, 8 кімнат. Ми дуже раді, що нам вдалося приєднатися до когорти людей, які допомагають потребуючим”, — каже староста Боднарова Олег Дрогомирецький.

Головним завданням було згуртуватися та надати людям всі необхідні умови для комфортного проживання.

“Щира подяка за титанічну працю та максимум докладених зусиль задля відновлення повноцінного життя українців, що опинилися у скруті, благодійній організації “Благодійний Фонд “Move Ukraine”. Завдяки цій команді вже третій прихисток у нашій громаді облагородився, їх зусиллями проведені ремонтні роботи, їхня заслуга в залученні до співпраці й інших донорів”— наголосив міський голова.

Як повідомляли “Вікна”, 16 березня Калуська міська рада затвердила Меморандум про взаєморозуміння з благодійним фондом «Мув Юкрейн», який стосується облаштування приміщення за адресою: с. Боднарів,  вул. Галицька, 66 (ІІ поверх) під притулок для вимушених переселенців. Благодійний фонд надає підтримку у таких напрямках, як замовлення та постачання обладнання і будівельних матеріалів та укладання договору підряду з виконавцем для здійснення ремонтних робіт та підготовки об’єкта для розміщення внутрішньо переміщених осіб. У Меморандумі також вказано частки співфінансування проєкту: від благодійного фонду «Мув Юкрейн» вона становила 90%, від Калуської міської ради — 10%.

Також 16 березня депутати затвердили Меморандум про взаєморозуміння між Калуською міською радою та благодійною організацією «ДЕСПРО», метою якого теж є створення належних умов проживання для вимушених переселенців у притулку на  другому поверсі будівлі на вул. Галицькій, 66 у Боднарові. Ця благодійна організація взяла на себе облаштування кухонної кімнати, їдальні та двох туалетних кімнат, причому — без співфінансування з бюджету громади.

Площа приміщень прихистку у Боднарові — 230,5 кв. метра. На першому поверсі тут розташований фельдшерсько-акушерський пункт, який планують реорганізувати в амбулаторію.

Раніше йшлося, що в прихистку проживатиме 45 вимушених переселенців.

Раніше благодійний фонд «Мув Юкрейн» допоміг відкрити прихистки в селі Мостище Калуської громади та в самому Калуші.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни