У Боднарові перейменують вулицю Гагаріна, в Студінці — Гастелло і Мічуріна

Про це йшлося цього тижня на нараді зі старостами сіл громади під головуванням першого заступника міського голови Мирослава Тихого. 04 Грудня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 407 Старости отримали доручення зібрати в громадах пропозиції щодо перейменування вулиць. Фото: Калуська міська рада

Оскільки стартує кампанія широкого обговорення змін назв окремих топонімів, старости Пійлівського, Студінського, Вістівського, Ріп’янського, Тужилівського, Боднарівського округів отримали доручення зібрати в громадах пропозиції щодо перейменування вулиць, які ввійшли до раніше оприлюдненого переліку, йдеться в повідомленні Калуської міської ради, інформують “Вікна”.

Йдеться про перейменування наступних вулиць:

  • Боднарів — Гагаріна, Правди, Травнева;
  • Вістова — 9 травня;
  • Мислів — Дружби, Ковпака;
  • Пійло — Ковпака, Семанишина;
  • Ріп’янка — 1 травня;
  • Студінка — Гастелло, Мічуріна, Севастопольська;
  • Тужилів — 9 травня.

Раніше йшлося, що у Калуші зробили перший крок до перейменування вулиць.

Нагадаємо, у Калуші порушили питання перейменування вулиць, зокрема вул. Пушкіна, ще навесні. Зокрема, у травні провели засідання робочої групи щодо визначення переліку вулиць, які першочергово підлягають перейменуванню. Результатом роботи став перелік з 23 вулиць, назви яких слід змінити: 10 у Калуші, решту — в селах громади. Зокрема, у Калуші це вулиці Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова.

Однак перейменування відклали до закінчення війни. До участі в процесі перейменування вулиць пообіцяли дочекатися наших бійців з фронту, які дуже хочуть сказати свою вагому думку, — пояснила тоді зволікання міська влада.

Як повідомив всередині листопада міський голова Калуської громади Андрій Найда в інтерв’ю “Суспільному”, до нього телефонують батьки загиблих і хочуть, щоб перейменування відбулося.

Тож міський голова дав вказівку готувати відповідне положення. Йшлося про те, що Положення винесуть на затвердження сесії міської ради. Напрацювати нові назви вулиць має спеціально створена комісія, пропозиції якої винесуть на громадське обговорення і після цього будуть затверджувати нові назви вулиць. Як анонсував міський голова, процес перейменування триватиме до трьох місяців.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни