У Білорусі готові мобілізувати 1,5 млн осіб – Новини України

У Білорусі готові мобілізувати 1,5 млн осіб - Новини України

Мобілізаційний потенціал Білорусі становить до 1,5 млн осіб. Про це заявив держсекретар Ради безпеки Олександр Вольфович, передає БЕЛТА.

– Якщо взяти за чисельністю військові організації держави, можливо, розкрию деякі секретні відомості, структури військової організації держави, не Збройних Сил, становитимуть десь до 1,5 млн осіб у разі оголошення військового стану та переведення економіки на військові рейки, – сказав він.

Вольфович додав, що решта 8 млн населення “працюватимуть на промисловості, навчатимуть, лікуватимуть, вирощуватимуть хліб”.

Для надання допомоги органам Міністерства внутрішніх справ призначено “народне ополчення”, закон про який хочуть прийняти. Відповідальність за формування загонів покладуть на місцеву владу, а керівництво – на територіальні органи МВС.

Рішення про ухвалення закону “Про народне ополчення” Олександр Вольфович назвав “своєчасним”, виходячи зі “складної військово-політичної обстановки, викликів та ризиків, які сьогодні формуються стосовно Республіки Білорусь”.

– Стара аксіома: війни виграють не армії, війни виграють народи. Тому весь народ за потреби повинен стати на захист своєї Вітчизни, а для цього має бути можливість. Це має бути, скажімо так, узаконено, – заявив він.

Восени 2022 року в Білорусі провели експеримент з організації “народного ополчення”. Він пройшов на базі Лобжанської сільської ради Климовичського району Могилівської області. Закон про “народне ополчення” найближчим часом планують ухвалити у Білорусі.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни