Висловлювання про наступ на Херсон були політичними, але мали сенс, — експерт

окупанти, війська Росії, військові Росії, війна Україна Фото: NTB scanpix | Армія РФ втратила маршрути постачання зброї та військової техніки на півдні України

Українців треба підтримувати й пояснювати послідовність виконання бойових завдань. Звільнення півдня України є важливим для ЗСУ в найближчій перспективі, сказав в інтерв’ю Фокусу військовий експерт Сергій Грабський.

Заяви української влади про плани наступу на Херсон мають під собою низку підстав — південь важливий ЗСУ в найближчій перспективі. Про це в інтерв’ю Фокусу сказав військовий експерт Сергій Грабський.

“Треба розуміти, що є політичні заяви та реальний стан справ… Ви ж не чули, щоб я казав, що наступ розпочнеться завтра? Про це не говорив генерал Валерій Залужний чи хтось із військових. Народ треба підтримувати, народу треба пояснювати, що ми повинні робити і якою є послідовність виконання цих завдань: ті, хто говорив, що планується наступ на Херсон, не могли нашкодити, бо це абсолютно очевидний факт — південь для нас важливий у найближчій перспективі, навіть скажу більше — після того, як ми почали отримувати озброєння та бойову техніку із Заходу”, — зазначає Грабський.

Експерт звертає увагу, що ще кілька місяців тому Україна розглядала південь як другорядний напрямок. Там було зосереджено небагато військ, там велися тактичні бойові дії з метою утримання ситуації.

“Із отриманням бойової техніки й озброєння ми зрозуміли, але й противник усвідомив важливість півдня як стратегічного спрямування для подальшого продовження війни в Україні. Я також заявляв і пояснював, як має тривати контрнаступ, але не зазначав, що це станеться через півтора місяця”, — каже він.

Детальніше про становище на фронтах російсько-української війни та перспективи обох сторін, що воюють, читайте в інтерв’ю Сергія Грабського Фокусу.

Раніше стало відомо про виїзд із Херсона основної частини командування оккупантів. ЗСУ знищили маршрути постачання ЗС РФ зброєю та військовою технікою.

Депутат Херсонської облради Сергій Хлань був упевнений, що наступні 2 тижні стануть вирішальними щодо звільнення Херсонської області від військ Росії.

У Пентагоні оцінювали ефективність дій української армії на півдні у 12 балів за шкалою від 0 до 10.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни