Вугілля немає. Опалювальний сезон від Калуської ТЕЦ — під загрозою зриву

24 жовтня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив текст звернення до міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, міністра енергетики України Германа Галущенка та голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації — начальнику обласної військової адміністрації Світлани Онищук. 25 Жовтня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 2825 Ілюстроване фото. Калуська влада звертається до Уряду запобігти можливій техногенній катастрофі

Рішення виконкому оприлюднене на офіційному сайті міськради. Тема звернення — забезпечення Калуської ТЕЦ вугіллям, інформують “Вікна”.

«ТОВ «Костанза» — централізований постачальник теплової енергії для населення, підприємств, установ та організацій міста Калуша. Зокрема, від даного товариства теплопостачанням мають забезпечуватися 143 житлових багатоквартирних будинків, 9 гуртожитків, 27 бюджетних установ (6 шкіл, 5 садочків, 2 коледжі, музична школа, поліція, військова частина, поліклініка, дитяча поліклініка, ДЮСШ, ПК «Юність», податкова, ДРАЦС, юстиція, інші), а також 20 інших споживачів серед яких і промислові підприємства, у тому числі очисні споруди. Таким чином ТОВ «Костанза» виконує соціально-важливу функцію для значної кількості споживачів теплової енергії міста Калуша.

Керуючись постановою КМУ від 22 липня 2022р. №838 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на оператора системи передачі для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» ТОВ «Костанза» звернулась до ДП «УКРВУГІЛЛЯ» з проханням про укладення договірних відносин щодо постачання товариству у жовтні 2022 – квітні 2023 років вугільної продукції газової групи ДП «Львіввугілля». За результатами проведених переговорів було підтверджено можливість укладення наведених договірних відносин та підписано з боку товариства проєкт відповідного договору.

Проте, за інформацією ТОВ «Костанза» (лист №100/30 від 21.10.2022 року), на даний час договірні відносини між сторонами не оформлено, відвантаження вугільної продукції не здійснюється з мотивів наявності дефіциту відповідних ресурсів та необхідності забезпечення експортування вугільної продукції до Республіки Польща.

З метою унеможливлення зриву початку проведення у місті Калуші опалювального періоду 2022-2023 року звертаємося до Вас за підтримкою та просимо у межах компетенції вжити заходів з метою забезпечення потреб філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Костанза» у вугільній продукції з ресурсів ДП «Львіввугілля» відповідно до постанови КМУ від 22 липня 2022 року №838.

Переконані, що спільна плідна наша праця дозволить запобігти техногенній катастрофі та стане запорукою розбудови Української держави», — пише калуський виконком у своєму зверненні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни