Види заклепок, їх розміри та особливості

Не всі деталі можна з’єднати зварюванням або болтами. Тому на практиці існує надійний метод, який використовує заклепки. Основна функція всіх видів заклепок однакова: усі вони забезпечують міцне цільне з’єднання. Заклепка, як правило, виготовляється зі стрижня з фігурною головкою, також відомою як закладна, на одному кінці. У Львові можна купити заклепки різних типів і розмірів, які відрізняються конструкцією і потребують різноманітних способів установки.

Типи та особливості заклепок

Заклепки будівельні за конструкцією та способом монтажу поділяються на три категорії:

  • Витяжні заклепки. Такий варіант складається з двох частин: порожнистого корпусу з головкою і вставленого в нього стрижня (сердечника). Його довжина коливається від 6 до 28 мм. Корпус (гільза) має головку, яка може бути потайною, розташовуватися врівень з поверхнею або виступати з корпусу. Стандартні заклепки мають головки, які вдвічі ширші за втулки, але також доступні застібки з більшими головками, які забезпечують більшу поверхню захоплення.
  • Заклепки із закладною головкою. Найпростіший вид який складається з одного компонента та має форму стрижня з головкою на одному кінці та вільним кінцем на іншому. При виборі розмірів заклепок враховується навантаження та загальна товщина деталей, що монтуються. Потрібно лише натиснути головкою на передню поверхню і вдарити молотком по штоку, що стирчить із задньої сторони, щоб встановити. Вироби більшого перерізу встановлюються за допомогою спеціалізованого обладнання, але при побутових потребах вони практично не використовуються.
  • Заклепки з різьбою. Зовні подібні до порожнистих заклепок із приводом, але мають більший діаметр. Оснащені внутрішньою різьбою для гайок різного розміру. Таким чином їхня друга назва – гайкові. Довжина заклепки коливається від 8 до 27 мм. Такі заклепки мають виступаючі й приховані головки, а самі вони – глухі або наскрізні. Щоб застібка не поверталася навколо своєї осі, на нижній стороні круглого або шестигранного стрижня часто роблять насічки.

Оцінка можливостей окремих видів заклепок впливає на якість їх подальшого використання.

Грамотний вибір заклепок

На що слід звернути увагу:

  • Довжина і поперечний переріз виробу повинні відповідати товщині вкладених деталей, тому це необхідно зробити в першу чергу. Ці дані наводяться виробниками в таблиці розмірів заклепок.
  • При прийнятті рішення також необхідно враховувати умови експлуатації клепаної конструкції, матеріал, на якому вона монтується, і доцільність використання вибраного методу монтажу.
  • Умови роботи клепаної конструкції також мають вирішальне значення. При експлуатації у вологому або агресивному середовищі слід віддавати перевагу кріпленням, виготовленим зі сталі з антикорозійним покриттям.

Коли ви розумієте, що таке заклепки й чим один тип відрізняється від іншого, легко вибрати ідеальне рішення для будь-яких вимог. Придбати метизи оптом за демократичною ціною можна на сайті компанії Дінмарк.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни