Вибираємо люстру своїми силами – корисні поради

Одним із ключових елементів інтер’єру будь-якого приміщення в будинку є люстра. Вона не тільки виконує практичну функцію, забезпечуючи штучне освітлення кімнати в темний час доби, а й може служити справжньою прикрасою, яка гармонійно доповнює навколишнє оточення. Правильно підібрана люстра наповнить елегантністю і розкішшю навіть найнудніше і пересічне житло, змусивши його заграти новими фарбами, ось чому її вибір вимагає до себе гранично відповідального і уважного ставлення. Сучасні моделі красивих люстр можна купити в магазині Grand Versal, де є дуже великий вибір на будь-який смак та гаманець.

Визначаємося зі стилем

Стилістика люстри повинна орієнтуватися на загальний дизайн її оточення, водночас величезну увагу в процесі покупки приділяють правильному підбору форми і колірної гами. Універсальним і популярним рішенням є класичні металеві моделі, розраховані на кілька лампочок, декоровані кришталевими безбарвними або скляними кольоровими підвісками, що ідеально вписуються в середньостатистичну вітальню. А ось прихильникам стилю hi-tech або модерн рекомендується придивитися до світильників незвичайних геометричних форм, що поєднують у собі комбінацію елементів із пластику, металу і скла.

Загалом, дизайн освітлювального приладу слід підбирати, виходячи з особливостей навколишнього його інтер’єру.

Розмір має значення

Купуючи люстру для дому, обов’язково враховують габарити приміщення, в якому вона буде встановлена – особливо це стосується висоти стель.

Надмірно великі моделі, встановлені в невеликих кімнатах, не тільки мають безглуздий вигляд, а й створюють відчуття дисгармонії та психологічного дискомфорту, візуально перевантажуючи навколишній простір.

Занадто маленька люстра в просторому залі – теж далеко не найрозумніше рішення. Щоб не помилитися з пропорційністю, можна скористатися такою вигаданою фахівцями формулою: склавши довжину і ширину кімнати, і помноживши це число на 10, отримують оптимальний діаметр світильника в сантиметрах.

Як підрахувати потужність

Наступний важливий критерій під час вибору домашньої люстри – потужність випромінюваного за її допомогою штучного світла. Залежно від площі кімнати, світильник може мати від одного до кількох ріжків. Сумарна потужність встановлених у них ламп вираховується виходячи з площі приміщення і його призначення. Так, за стандартної висоти стель не більш як 3 метри, рекомендована потужність на кожен квадратний метр становить:

  • від 10 до 12 ват – для спальні;
  • від 15 до 18 ват – для дитячої та робочого кабінету;
  • і близько 20 ват – для вітальні.

Підбираємо кольорову гаму

Колір люстри вибирають таким чином, щоб надмірно не акцентувати на собі уваги, іншими словами, цей предмет інтер’єру має відігравати вторинну роль у розташованій навколо нього обстановці. У будь-якому разі, він не повинен вибиватися із загальної концепції, приблизно відповідаючи основній гамі оточення. Оптимальне і найбільш універсальне рішення – моделі класичних теплих відтінків.

Особливості встановлення

Вибираючи люстру для будинку, необхідно враховувати висоту його стель – від цього безпосередньо залежить спосіб установки світильника, а значить, багато в чому і його конструкція. У вітальні або спальні, житловій кімнаті або робочому кабінеті з висотою стель 2,5-3 метри, джерело штучного освітлення вішають таким чином, щоб між його нижньою частиною та підлогою залишався вільний простір не менше ніж 2-2,2 метра.

В оселі з високими нестандартними стелями можна керуватися не стільки цим співвідношенням, скільки власним смаком і естетичними вимогами. Ну а що стосується низьких кімнат, то для них єдиним розумним рішенням є купівля компактної люстри стельового типу.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни