Введено в роботу один із блоків АЕС – Міненерго

Введено в роботу один із блоків АЕС - Міненерго

Фото: rnpp.rv.ua Запущений блок АЕС додасть стійкості в енергосистемі

Атомникам вдалося на 20 днів раніше завершити ремонт енергоблоку, який додасть в енергосистему необхідні 1000 МВт потужності.

В Україні достроково запустили в роботу після планового ремонту один з енергоблоків АЕС ВВЕР-1000. Про це повідомило Міністерство енергетики в середу, 14 червня.

“Завдяки злагодженій і професійній роботі атомникам вдалося на 20 днів раніше провести та завершити ремонт одного з блоків АЕС. Він додасть в енергосистему необхідні 1000 МВт потужності для посилення її стійкості”, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що введення в роботу атомного блока раніше за запланований термін є особливо важливим в умовах зменшення гідрогенерації країни через терористичні дії окупантів і підрив греблі Каховської ГЕС.

Після ворожого обстрілу території країни ракетами та дронами в ніч на 14 червня нових пошкоджень енергетичної інфраструктури не зафіксовано.

Зараз на півдні країни триває фіксація та ліквідація наслідків повені, що виникла через підрив Каховської ГЕС. У Миколаївській області через підтоплення знеструмлені п’ять населених пунктів повністю та п’ять – частково. У Херсоні залишаються без електрики понад 14 тис. споживачів, на деокупованій частині області через підтоплення знеструмлені шість населених пунктів.

“Енергетики працюють над відновленням електропостачання для споживачів. У Херсоні заживили 180 абонентів, які були знеструмлені через підтоплення, а на Миколаївщині – понад 700 абонентів”, – зазначили у Міненерго.

Ремонтні бригади розпочали відновлювальні роботи на береговій насосній станції Херсонської ТЕЦ, яка була підтоплена.

“Водночас окупанти продовжують тероризувати Херсон, а також інші прифронтові та прикордонні з РФ території. Через обстріли є відключення в Херсонській, Донецькій, Сумській та Харківській областях”, – повідомило відомство.

Також унаслідок технологічних порушень знеструмлювалися споживачі в Одеській і Кіровоградській областях.

Нагадаємо, вчора Україна використала аварійну допомогу з Румунії та Польщі для підтримки балансу у енергосистемі.

Також повідомлялося, що за останні дні росіяни пошкодили об’єкти газовидобутку, один об’єкт Оператора ГТС та лінії електропередач.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни