Вступ до НАТО підтримують 86% мешканців західних регіонів

Серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують вступ до НАТО.

Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.

Так, підтримка мешканців західних областей вступу до НАТО складає 86%.

На противагу — 6% проти вступу в НАТО.

На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.

Зауважимо, що також половина опитаних українців оцінюють ймовірність того, що росія здійснить військовий напад на одну з країн Європи як високу (25%) або середню (26%). Лише 22% взагалі відкидають таку ймовірність, це передусім старші люди.

Поряд з цим, підтримка вступу України до НАТО за останні два тижні дещо скоротилась з рекордних 76% до 72%. Основна причина — відсутність рішення про закриття неба над Україною, якого вимагають майже 90% українців.

Крім того, 65% мешканців західних регіонів вважають, що повне знищення українського народу — основна мета нападу росії на Україну.

Додамо, що понад 55% мешканців західних областей стверджують, що війна з росією завершиться завдяки переговорам.

Довідково: опитування провели серед 1 200 респондентів від 18 років у всіх областях, окрім окупованих територій Криму й Донбасу.
Опитували телефоном з використанням комп’ютера.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім». Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?

21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п’ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об’єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни