Встановлювала “руській мір”: прикарпатська СБУ повідомила про підозру гауляйтерці громади Херсонщини – Новини Галича

Зокрема, вона агітувала людей брати російські паспорти.

Служба безпеки оголосила підозру колаборантці, яка очолила окупаційну адміністрацію Зеленопідської сільської громади Каховського району Херсонської області.

Це місцева мешканка, яка до окупації працювала в селищі Зелений Під інспекторкою з охорони правопорядку сільської ради, пише “Галицький кореспондент“.

Після загарбання Херсонщини росіяни дали населеному пункту стару радянську назву – “Красний Перекоп”. СБУ встановила, що в кінці серпня 2022 року фігурантка добровільно зайняла посаду “голови Красноперекопського територіального управління Каховського муніципального округу Херсонської області”.

На посаді в незаконно створеному органі влади вона допомагала окупаційній владі встановлювати “руській мір” та виконувала адміністративні функції. Зокрема, колаборантка організовувала пошук житла для поселення військовослужбовців РФ, а також передавала їм автомобілі місцевих жителів.

Крім того, фігурантка агітувала місцевих мешканців отримувати громадянство та паспорти російської федерації. Для цього навіть брала участь у зйомках пропагандистського сюжету про відкриття паспортного столу.

  • Слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за ч. 5 ст. 111-1 КК України – колабораційна діяльність. За зайняття адміністративної посади у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території на неї очікує від 5 до 10 років позбавлення волі.

    До теми: СБУ викрила ще 7 інтернет-агентів РФ, які поширювали кремлівську пропаганду в Україні

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни