Водії рейсового автобуса до Праги та пасажир-ухилянт влаштували прикордонникам квест

25 лютого ввечері до пункту пропуску «Грушів» на виїзд до Польщі прибув рейсовий автобус, який слідував до Праги. 27 Лютого, 2023, 08:30 Україна Переглядів: 3213 Під час здійснення прикордонного контролю наряд виявив водія, який ховався в автобусі Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Під час заїзду для проходження контролю прикордонний наряд здійснив перевірку кількості осіб, які слідували через державний кордон, про що здійснив відмітку у контрольному талоні. Однак на паспортний контроль прибуло на дві особи менше, інформує Західне регіональне управління Держприкордонслужби.

Як з’ясувалося, згодом водії автобуса за грошову винагороду погодились перевезти через кордон чоловіка призовного віку, який не має на те законних підстав. Свої послуги вони «оцінили» у 2000 польських злотих.

Для реалізації незаконного трансферу один із водіїв заховався в автобусі у місці для відпочинку, а 41-річний чоловік мав видати себе за водія. На час проходження прикордонного контролю псевдоводій заховався у вбиральні та планував повернутися до автобуса після перевірки. Проте задум чоловіків не спрацював. Під час здійснення прикордонного контролю наряд виявив водія, який ховався в автобусі, а згодом і 41-річного чоловіка, який, уникаючи контролю, хотів незаконно виїхати до Польщі.

Особу через кордон не пропустили та притягнули до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Щодо перевізників, то оперативні співробітники Львівського прикордонного загону направили повідомлення до Нацполіції, адже в їхніхдіях вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 332 Кримінального кодексу України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України».

Однак і це горе-водіїв не зупинило. Один із них, з метою уникнення відповідальності, запропонував прикордонному наряду хабар у розмірі 500 доларів США, на що отримав відмову.

За цим фактом офіцери відділу внутрішньої безпеки скерували до правоохоронних органів скеровано «Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни