Водій, який збив насмерть чоловіка у Калуші, відбувся умовним терміном | Новини Галича

7 грудня 2020 року близько 12.10 обвинувачений, керуючи бортовим малотоннажним автомобілем марки «Mercedes-Benz Sprinter 413CDI», під’їхав до приміщення на вул. Каракая, 32а та повернув у провулок зліва, де зупинив керований ним автомобіль. У цей час із провулку повз його автомобіль з боку водія проїхав на велосипеді потерпілий, який, під’їхавши до проїзної части зупинився, зійшов з велосипеда та, пропустивши автомобіль, почав переходити через проїзну частину на протилежний бік, дещо по діагоналі проїзної осі, опинившись позаду автомобіля. У цей час обвинувачени  розпочав рух вказаним автомобілем заднім ходом та спричинив наїзд задньою частиною автомобіля на чоловіка, інформує “Галичина”.

У результаті порушення водієм Правил дорожнього руху України трапилась дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якоїпішохід отримав тяжкі тілесні ушкодження, від яких настала його смерть.

Захисник обвинуваченого в судовому засіданні просив суд, враховуючи всі пом`якшуючі обставини, а саме те, що він вину визнає, щиро кається, сприяв розкриттю злочину, частково відшкодував потерпілій моральну шкоду, позитивно характеризується, має на утриманні двоє неповнолітніх дітей та застосувати відносно його підзахисного ст. 75 КК України.

Обвинувачений в судовому засіданні вину у пред’явленому обвинуваченні визнав повністю, обставини вчиненого ним кримінального правопорушення підтвердив відповідно до викладеного. Розкаявся у вчиненому, просив суворо його не карати.

Потерпіла подала суду заяву, у якій зазначила, щожодних претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має. Просить суд суворо його не карати та розглятати кримінальне провадження у її відсутності.

Судвизнав обвинуваченого винуватиму вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 (два) роки. На підставі ст.75 КК Українизвільнив його від відбування покарання у виді позбавлення воліз випробуванням та встановити йому іспитовий строк тривалістю у 2 (два) роки.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни