Вода з громадських криниць Вістови, Бабина Зарічного, Новиці та Підмихайля не придатна до вживання

Фахівцями Калуського районного відділу ДУ «Івано – Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у вересні 2022року проведено моніторингові дослідження проб води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний , Верхня, смт.Войнилів, Новиця, Підмихайля 28 Вересня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 395 Ілюстроване фото. Для профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендовано вживати кип’ячену воду

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний,  Новиця, Підмихайля за показниками епідемічної безпеки  питної води  не відповідають  вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». А пробі воді з громадської криниці села Бабин Зарічний виявлено перевищення вмісту аміаку. Вода з вище вказаних джерел непридатна для споживання та господарсько-побутового користування, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську міську раду

Для профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендується  вживати кип’ячену воду, або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Якість води в громадських криницях смт Войнилів та с.Верхня  відповідає гігієнічним вимогам.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, фахівцями відділу впродовж  місяця обстежено 26 індивідуальних колодязів (с.Копанки, с.Боднарів), вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років.  В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (вміст нітратів складав 5,32-16.5 мг/л при допустимій концентрації <=50,0 мг/л ).

Пам’ятайте, що кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують вміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність.

При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень. Навіть найсмачніша на смак вода може бути забруднена нітратами.          

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни