Власники вирішили зберегти готель “Асторія”, який назвуть “Калушем”

Поки що власники вирішили рухатися малими кроками. На початку квітня вони приступили до капітального ремонту другого поверху. 02 Листопада, 2022, 15:00 Калуш Переглядів: 2671 2 листопада з будівлі демонтували стару вивіску («Асторія»), нова назва — готель «Калуш»

“Сьогодні я задоволений … Бо в ці важки часи вдалося таки досягнути бажаного результату! Ми відкрили відносно «затишну гавань» для здебільшого вимушено переселених на Західну Україну (більшість з Херсону, але не тільки)!

25 приміщень/номерів, в яких зможуть комфортно та постійно перебувати більше як 50 людей!

Частина майбутнього Готелю «Калуш» відкрита!! Навіть фасад і фоє ще не оновили… та вивіски ще не зробили! Далі буде… Це було важко! (у воєнному та буремному 2022 році!). Але це стає гордо! (На тлі того, що відбувається навколо!)», — повідомив у соцмережі власник колишнього готелю «Асторія» в центрі Калуша В’ячеслав Кредісов.

Нагадаємо, що 28 червня цього року Калуська міська рада надала дозвіл на розроблення проєкту детального планування території обмеженої вулицями Цеглинського, Підвальною, Бандери та площею Героїв. Йдеться про територію, на якій розташовані колишній кінотеатр “Відродження” та готель “Асторія”. Керівником обох компаній, яким належать кінотеатр і готель та земельні ділянки під ними сумарною площею близько 0,9 га (ТОВ “Відродження-2011” і ТОВ “Віпреміум груп” ), є Ірина Кілко — дружина В’ячеслава Кредісова.

Як повідомив «Вікнам» В’ячеслав Кредісов, проєкт детального планування території зараз розробляє львівська компанія «Зелемінь», яка раніше виготовила проєкт реконструкції міської Ратуші. За його словами, початковий задум полягав у тому, щоб знести стару будівлю готелю і реалізувати проєкт комплексної гармонійної забудови території й на місці кінотеатру, і на місці готелю. Однак війна внесла корективи у цей задум: власники вирішили зберегти будівлю готелю. А проєктанти працюють над тим, щоб вписати її в архітектурний ансамбль майбутньої забудови на площі Героїв. Вірогідно, якщо це буде технічно можливо, до готелю добудуть 1-2 поверхи.

Як повідомив В’ячеслав Кредісов, у будівлі є можливість влаштувати ліфт. А окрім того буде модернізовано фасад. 2 листопада з будівлі демонтували стару вивіску («Асторія»), нова назва — готель «Калуш».

Поки що власники вирішили рухатися малими кроками. На початку квітня вони приступили до капітального ремонту другого поверху. Роботи тут перебувають на завершальній стадії. Також вже перекрили покрівлю, яка протікала. З понеділка, 7 листопада, підрядники беруться за ремонт першого поверху: тут буде фоє готелю, кав’ярня, дитяча ігрова зона і ресторан, який працюватиме як для мешканців готелю, так і під замовлення.

На наступному етапі планують реконструкцію третього поверху: тут влаштують орієнтовно 15 номерів квартирного типу з кухнями та санвузлами для довготривалого проживання, зокрема й вимушених переселенців.

У планах на найближче майбутнє також упорядкування площі перед готелем: дерев’яне огородження майданчика колишнього кінотеатру обіцяють змістити вглиб площі, а на вивільненому місці хочуть поставити лавочки. Також у планах — відновлення роботи фонтана, який вже оглянули фахівці й зробили висновок, що водограй може функціонувати.

Щодо відремонтованого другого поверху, то тут є 11 номерів без зручностей (на поверсі влаштовані санітарні кімнати з душовими), 11 номерів з санвузлами та 3 номери з кухнею і санвузлом. 18 номерів вже заселені. Половину з них зайняли іногородні хокеїсти з калуського клубу «Легіон», другу — хокеїсти клубу «Дніпро» з Херсона, який зараз базується в Калуші. За словами В’ячеслава Кредісова, хокеїсти проживають на пільгових умовах, їх фактично дотують власники готелю. Розмір дотації складе приблизно 1 млн гривень за сезон (п’ять місяців проживання).

Хокеїсти команди “Дніпро” (Херсон), які проживають у готелі, з о. Миколою Крушецем

Опалення і підігрів води у готелі — електричні. Тож у зв’язку з перебоями в електропостачанні власники планують закупівлю електрогенераторів — як для готелю, так і для спортивно-оздоровчого комплексу «Акваторія», який також їм належить. До речі, команда «Акваторії» бере активну участь у проєкті з відновлення готелю.

На даному етапі, також повідомив В’ячеслав Кредісова, у готелі буде створено 15 робочих місць.

Сьогодні, 2 листопада, відремонтовану частину готелю освятили

Директорка «Акваторії», депутатка Калуської міської ради Богдана Галайда повідомила, що готель “Калуш» працюватиме в синергії зі спортивно-оздоровчим комплексом. Наприклад, тут зможуть поселитися люди, які приїжджають в «Акваторію» на реабілітацію (курс триває 10 днів) а також спортсмени. Велика перевага у тому, що заклади розташовані неподалік.

У готель «Калуш» вже інвестовано значну суму: ремонт другого поверху разам з оснащенням номерів коштував орієнтовно 200 тис. доларів США.  

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни