Влада вважає, що великий баскетбол у Калуші не потрібен

Чому калуська влада відмовила у виділенні фінансової підтримки БК «Калуш»? Причому навіть у вдвічі меншому обсязі, ніж торік. 03 Квітня, 2023, 15:00 Калуш Переглядів: 178 Калуська влада в розпал чемпіонату України відмовила у виділенні фінансової підтримки БК «Калуш» Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

30 березня на пленарному засіданні Калуської міської ради депутати розподілили кошти Програми фінансової підтримки спорту вищих досягнень та громадських спортивних організацій в Калуській міській територіальній громаді на 2023-2025 роки, передбачені на поточний рік.

Ця програма має дві складові: допомога громадським спортивним організаціям і стипендії міського голови за спортивні досягнення. Її було затверджено наприкінці грудня з бюджетом 3 млн гривень на 2023 рік. Однак у бюджеті громади для реалізації прогарами передбачено 2 млн 730 тис. гривень. Нагадаємо, місяць тому, на лютневій сесії депутати зменшили фінансування програми на 2023 рік на 470 тис. гривень — до 2 млн 530 тис. гривень. Сума на стипендії залишилася незмінною — 430 тис. гривень, а для громадських спортивних організацій було передбачено вже 2,1 млн гривень. Також депутати виділили 1 млн гривень громадській організації «Дитячо-юнацький хокейний клуб «Калуський легіон» (команда «Легіон» грає у Чемпіонаті України). Таким чином нерозподіленими між спортивними громадськими організаціями станом на кінець лютого залишалося 1,1 млн гривень, інформують “Вікна”.

Їх розподілили на сесії у березні. Причому за проєктом рішення, бюджет програми зменшився ще на 110 тис. гривень — до 2 млн 420 тис. гривень, а поділити між громадськими організаціями, які беруть участь у програмі поточного року, мали намір 990 тис. гривень. Однак за пропозицією погоджувальної ради депутатських фракцій (вона збирається перед пленарними засіданнями) вирішили не виділяти попередньо передбачені для баскетбольного клубу «Калуш» 100 тис. гривень. Відтак між громадськими спортивними організаціями на останній сесії розподілено 890 тис. гривень (це без 1 млн гривень для «Калуського легіону»).

Більшу частину цих коштів передбачили для ГО «Гарда Калуш» — 500 тис. гривень. Окрім того, 100 тис. гривень виділено на два хокейні клуби: 40 тис. гривень — ГО «Спортивний клуб «Олімпія» і 60 тис. гривень — ГО «Хокейний клуб «Білі ведмеді».

Інші громадські організації, які отримають фінансову підтримку з бюджету громади у 2023 році:

  • ГО «Краєзнавчо-туристичний спортивний центр «Аркан стихій» — 50 тис. гривень;
  • ГО «Спілка ветеранів спортивного туризму Калущини» — 20 тис. гривень;
  • ГО «Спортивний клуб «Шлях воїна» — 50 тис. гривень;
  • ГО «Федерація настільного тенісу м. Калуш» — 40 тис. гривень;
  • ГО «Спортивно-оздоровчий клуб «Спарта» — 60 тис. гривень;
  • ГО «Спортивний клуб «Торнадо-Спорт»» — 50 тис. гривень;
  • ГО «Клуб спортивного орієнтування «Азимут» — 20 тис. гривень.

Нагадаємо, на початку 2022 року кошти програми фінансової підтримки було розподілено між 24 спортивними громадськими організаціями. Однак через війну багато спортивних громадських організацій відмовилися від фінансової підтримки з бюджету чи призупинили активну діяльність. У підсумку з бюджету Калуської громади фінансування отримали всього сім громадських спортивних організацій на суму близько 1,8 млн гривень (до речі, сума близька до цьогорічної. — Авт.).

Найбільше, понад 1 млн гривень, торік отримала ГО «Калуський легіон», 400 тис. гривень — ГО «Гарда Калуш», 200 тис. гривень — баскетбольний клуб «Калуш», 100 тис. гривень — борцівський клуб «Атлант», понад 48 тис. гривень — ГО «Торнадо-спорт», 20 тис. гривень — спортивний клуб «Шлях воїна» і 3 тис. гривень — спортивний клуб «Олімпія».

Чому калуська влада відмовила у виділенні фінансової підтримки БК «Калуш»? Причому навіть у вдвічі меншому обсязі, ніж торік. Як зазначив на сесії начальник управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим, у сезоні 2022-2023 року баскетбольний клуб «Калуш» вже несе видатки щодо участі у чемпіонаті України серед команд Вищої ліги.

А депутатка Ольга Сікора висловила здивування: для футболу кошти є, а для баскетболу — ні. Це при тому, що успіхи баскетбольного клубу (який вже своєю назвою представляє наше місто на всеукраїнському рівні) заохочують до занять цим ігровим видом спорту дітей і молодь.

Секретар Калуської міської ради Віктор Гільтайчук пояснив позбавлення баскетбольного клубу фінансової підтримки з бюджету так: у команді грають дорослі гравці, а не діти, причому з них лише двоє-троє калушан. За словами Віктора Гільтайчука, для розвитку баскетболу у громаді краще спрямувати кошти на облаштування майданчиків у дворах, яких є багато. Ще він повідомив, що був на тренуванні команди, однак тренера в залі не бачив.

Олег Пелех, головний тренер БК «Калуш», майстер спорту з баскетболу, висловив свою позицію:

— Я навіть не знаю, як прокоментувати цю ситуацію. Усі мої колеги, тренери команд Вищої ліги, коли їм розповідаю про відношення керівництва міста до нашого клубу, просто дивуються, що таке можливо у нас час. Іншої причини, як якась особиста помста, не відомо за що з боку міського голови Калуша Андрія Найди і секретаря міської ради Віктора Гільтайчука, я не бачу. Це виглядає як політичне «полювання» за родиною Нижників. Почалося зі звільнення директора «Калуського міського телебачення» Ольги Ткач, яка є дружиною депутата міської ради Олега Нижника, а продовжилося ліквідацією відділу, яким керував його брат Тарас Нижник. А оскільки він уже 23 роки є директором ГО «Баскетбольний клуб «Калуш», то, відповідно, у заручниках залишилася уся команда БК «Калуш», яка поки що продовжує виступати у Вищій лізі українського баскетболу і гідно представляти наше місто на всеукраїнському рівні. Паралельно ми виступаємо і в чемпіонаті області. Зараз ми посідаємо другу позицію в обох чемпіонатах. Проте для сьогоднішньої влади Калуша баскетбол не є пріоритетом і керівники міста не вбачають у ньому престижу.

Окрім цього, посадовці поширюють неправдиву інформацію, що у нашій команді мало калушан. Нагадую, що з 17 гравців у заявці БК «Калуш» не калушан тільки троє: Дмитро Неволін з Івано-Франківська, Денис Спірідонов з Чернівців і Ярослав Удоденко, переселенець з Харкова. Всі решта — і старші, і молоді гравці — народилися, виросли й проживають у Калуші. Для порівняння: хокейний клуб «Легіон» повністю складається із легіонерів — як ігровий склад, так і тренерський. Мерія ними гордиться і виділяє на підтримку клубу 1 мільйон гривень. Ну добре. Вища ліга все-таки. Футбольний клуб «Гарда», який виступає на обласному рівні, отримує від влади 500 тисяч гривень. І можу сказати, що серед гравців «Гарди» також невеликий відсоток калушан. Нам пообіцяли спочатку так само (як і минулого року. — Авт.), потім «врізали» наполовину і сказали, що більше ніж на 100 тисяч гривень нам не слід розраховувати. Але в останній момент ці гроші, які бюджетна комісія міської ради погодила, раптом перевели на управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту. Тому іншої причини, як особиста ворожнеча із політичним підтекстом, я не вбачаю.

Чомусь керівники міста думають, що все, що вони роблять, має сприйматися на «ура», всі повинні вихваляти їх і дякувати за те, до чого вони особисто не мають стосунку. При цьому вони, на мою думку, ще й руйнують надбання міста у нашому виді спорту. Якось так. Наша громадська організація існує і буде існувати надалі. Ми будемо виконувати свої завдання із розвитку спорту в місті і надалі. За два десятки років ми бачили багато і підтримки, і гонінь. Але з таким «підленьким» відношенням стикаємось вперше.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни