Влада не розраховує на стабільну роботу Калуської ТЕЦ наступного року

13 грудня у Калуші відбулися бюджетні слухання депутатам представили проєкт кошторису Калуської громади на наступний, 2023 рік. 14 Грудня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 168 Основним платником екологічного податку є ТОВ «Костанза» (Калуська ТЕЦ), яке забезпечує 90% надходжень

Зокрема, доходи спеціального фонду заплановані на рівні близько 24,9 млн гривень. Більшу частину цих коштів — 14,4 млн гривень — розраховують отримати бюджетні установи, які зароблять на платних послугах та надаючи в оренду приміщення та майно. Ще 10 млн гривень запланували отримати від продажу майна і землі. Третя основна складова доходів спеціального фонду — екологічний податок: план на наступний рік становить всього 500 тис. гривень, інформують “Вікна”

План доходів бюджету від екологічного податку на 2022 рік складає близько 5,4 млн гривень, а за 11 місяців надійшло трохи більше  ніж 1 млн гривень (з них понад 566 тис. гривень отримали у два перші місяці року, тобто фактично до війни). Як повідомила на слуханнях начальниця фінансового управління міської ради Леся Поташник, за підсумками поточного року бюджет недоотримає 4,4 млн гривень екологічного податку. За її словами, основним платником екологічного податку є ТОВ «Костанза» (Калуська ТЕЦ), яке забезпечує 90% надходжень. Більшу частину цього року після початку війни ТЕЦ не працювала, відтак і податок не сплачувала. План щодо екологічного податку на наступний рік — це фактично те, що, вірогідно, сплатять інші суб’єкти господарювання, які забруднюють довкілля, без Калуської ТЕЦ.

Попереднього заплановані на наступний рік 500 тис. гривень екологічного податку планують у повному обсязі використати на фінансування робіт з екологічного моніторингу.

Крім того, на початку наступного року міська рада розподілятиме вільний залишок бюджетних коштів станом на 1 січня, тобто невикористані у поточному році бюджетні доходи. Сума ще невідома, однак пріоритети її використання вже визначили. Як йшлося на бюджетних слуханнях, це ремонт доріг і тротуарів, а також фінансування заходів, пов’язаних з відмовою від централізованого опалення Калуською ТЕЦ – будівництво модульних котелень для закладів бюджетної сфери та виплата компенсацій мешканцям для переходу на індивідуальне опалення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни