Влада Калуша готується до відселення людей із зони просідань – Новини Галича

18 січня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення міськради «Про надання дозволу на розроблення проєкту детального планування території для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки в м. Калуші».

У преамбулі зазначено, що проєкт рішення підготувати, «беручи до уваги протокол наради у міського голови Андрія Найди щодо питань відселення мешканців із зон просідання земної поверхні від 13.12.2021 року».

Проєктом рішення пропонується дати дозвіл на розроблення проєкту детального планування території орієнтовною площею 22 га для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки у місті Калуші. Замовником розроблення містобудівної документації буде виконавчий комітет Калуської міської ради, інформують “Вікна”.

З 2010 року, після того, як Законом України на території Калуша сіл Кропивник і Сівка-Калуська оголосили зону екологічного лиха, у житловому масиві Підгірки були зарезервовані території для відселення людей — навпроти стадіону, там де є фундамент школи. Проєктом Генерального плану Калуша тут передбачена багатоповерхова забудова.

Нагадаємо, 10 січня ситуацію, пов’язану з просіданням земної поверхні в селі Кропивнику Калуської громади, обговорили на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Йшлося про те, що у Кропивнику спостерігається активна зона просідання, а у небезпечній зоні — 56 житлових будинків, мешканці яких підлягають першочерговому відселенню. Також на нараді повідомили про підготовку земельної ділянки у Підгірках для відселення людей, а також про наміри звернутися до Кабміну щодо розробки державної програми будівництва житла і відселення людей з небезпечної зони.

  • Читайте також:  Чекали 30 років: у Калуській лікарні запустили новий ліфт

  • Категорії: Новини, ПритрафункиПомічено: відселення, Калуш, просідання грунту

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни