Визначено, хто формуватиме та очолить добровольче формування територіальної оборони Івано-Франківської громади

Михайло Шутак, керівник комунального підприємства «Муніципальна інспекція «Добродій» Івано-Франківської міської ради» організує формування добровольчого формування на випадок військового вторгнення Російської Федерації та очолить таке формування після його створення.

Відповідне доручення директору комунального підприємства дав сьогодні на оперативній нараді в міськвиконкомі Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, повідомляє Фіртка.

Як зауважив міський голова, Михайло Шутак за усіма показниками: служив у війську, був поранений, має обмеження щодо призову на дійсну військову службу – відповідає усім вимогам для того, щоб очолити добровольче формування в Івано-Франківську на випадок війни. Крім того, у складі КП «Муніципальна інспекція «Добродій» під керівництвом Михайла Шутака сьогодні працюють близько двох десятків чоловіків, які брали участь у бойових діях в межах АТО/ООС і можуть скласти організаційне ядро майбутнього добровольчого формування.

«Доручаємо тобі сформувати добровольчий батальйон. Тепер вже можна: закон дозволяє добровольче формування. Ми тебе на командира того добровольчого формування подамо. Думаю, що погодите: пройшов перевірку, служив, ранений – ти як раз підходиш під усі вимоги. Тебе призвати не можуть. Хіба добровільно можеш. Ти як раз підходиш у нас», – зазначив міський голова, звертаючись до керівника Муніципальної інспекції.

Нагадаємо, відповідно до пункту 2 статті 1 Закону України «Про основи національного спротиву», добровольче формування територіальної громади – воєнізований підрозділ, сформований на добровільній основі з громадян України, які проживають у межах території відповідної територіальної громади, який призначений для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони в межах території відповідної територіальної громади. Разом з тим, Міністр оборони України Олексій Рєзніков, виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів України 26 січня, заявив, що добровольчі формування не можуть створюватись у великих містах, а лише в невеликих громадах з допоміжною метою.

«Вони (добровольчі формування територіальних громад – ред.) можуть бути створені виключно у випадку, якщо таку ініціативу проявить згідно з планом застосування командування сил територіальної оборони, а потім головнокомандувач Збройних Сил України ухвалить відповідне рішення. І такі добровольчі формування територіальних громад можуть створюватись у маленьких населених пунктах, селищах, але не великих містах. Саме вони будуть створюватись за рішенням командування сил територіальної оборони, якщо буде вважатися, що того потенціалу, який буде створений, для розгортання буде недостатньо», – зазначив Міністр.

Нагадаємо, Руслан Марцінків в ході свого відеовключення у фейсбуці  відзначив, що учасники добровольчого формування Івано-Франківської міської територіальної громади вправлятимуться у стрільбі на базі спортивно-стрілецького комплексу «СВД Легіон». 

«Любий, мене мобілізували»: як реагують на військовий облік для жінок у соцмережах 

Опитування: 40% мешканців західних регіонів не готові брати участь у теробороні

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни