Вирубуванням лісу в Національному парку “Гуцульщина” державі завдано збитків на 2,2 млн гривень

Протиправну діяльність охоронці лісу здійснювали упродовж 2019-2022 років під приводом вибіркових санітарних рубок, не зважаючи на те, що територія на той час була вилучена з лісгоспу, в якому вони працювали. 10 Березня, 2023, 13:06 Прикарпаття Переглядів: 184 Протиправну діяльність охоронці лісу здійснювали упродовж 2019-2022 років під приводом вибіркових санітарних рубок Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру п’ятьом учасникам організованої злочинної групи у зловживанні службовим становищем та незаконній порубці лісу на території природно-заповідного фонду (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 і ч.4 ст. 246 Кримінального кодексу України), інформує прокуратура Івано-Франківської області.

За даними слідства, виконувач обов’язків директора одного із державних лісгоспів разом із чотирма підлеглими, серед яких лісничі та інженер з охорони і захисту лісу, з метою збуту деревини вчиняли незаконні рубки в Національному парку «Гуцульщина». 

Протиправну діяльність охоронці лісу здійснювали упродовж 2019-2022 років під приводом вибіркових санітарних рубок, не зважаючи на те, що територія на той час була вилучена з ввіреного їм господарства.

Такими діями державі було завдано збитків на понад 2 млн 188 тис. гривень.

Під час обшуків за місцем проживання учасників злочинної групи виявлено інші документи, які наразі перевіряються в рамках розслідування.

Окрім того, додатково досліджуються факти видачі підозрюваними 127 лісорубних квитків на вибіркові санітарні рубки в межах Національного природного парку. Збитки у цій схемі можуть досягти десятки мільйонів.

За інформацією Державного бюро розслідувань, до складу групи входило 5 працівників Державного підприємства «Кутське лісове господарство»: колишній та чинний директори, головний лісничий, начальник відділу лісового господарства та інженер з охорони та захисту лісу.

Впродовж тривалого часу посадовці незаконно, без жодних дозволів та погоджень видавали документи для проведення вибіркових санітарних рубок на території парку, котрий вже понад 20 років не входить до складу «Кутського лісового господарства». Далі деревину продавали населенню, а гроші привласнювали.

На території парку було зрубано понад 500 дерев: ялиці, бука, осики, грабу та ясену.

П’ятьом учасникам групи вже повідомлено про підозру в незаконній рубці та збуті лісу, а також у зловживанні службовим становищем (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 246 КК України).

За вказане правопорушення їм загрожує до 7 років ув’язнення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни